Na bezdomovkyni se usmálo štěstí v podobě darovaného opuštěného karavanu. Proměnila ho v domov u lesa

Fotografie: Graham Horn / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Postarší žena má dlouhodobý projekt – staví si svépomocí v lese chatu. V mezičase tak pobývá, kde se dá. Jejím posledním útočištěm se tak stal nepoužívaný karavan, který dostala darem.

Postarší žena se i se svými zvířecími mazlíčky ocitla bez přístřeší. Dosavadní bydlení v malém autobusu jí totiž nevyhovovalo po stránce prostoru. Krok do neznáma se jí ale vyplatil, neboť se vzápětí objevila neuvěřitelná nabídka.

Žena nezávislá a svobodná

Starší dáma, která si nechává říkat Mamma V, se již dlouho nechává unášet na vlnách alternativního způsobu života. Svůj městský život nechala dávno za sebou a než se z ní stala dobrovolně bezdomovkyně, vyzkoušela si bydlení třeba v malém autobusu. I přestože jí tento životní styl vyhovoval, společně se svými kočkami a dvěma psy se v přestavěném autobusu cítila stísněně. I to byl jeden z důvodů, proč ho prodala a ocitla se bez střechy nad hlavou.

Respektive Mamma V se nestala bezdomovkyní v pravém slova smyslu, neboť měla i nadále k dispozici svoje auto a především rozpracovaný projekt soběstačného bydlení. Mamma V si totiž svépomocí staví chatu v lesích, kam se chce později uchýlit. Bydlení ale ještě nemá hotové. A právě tehdy se na Mammu V usmálo štěstí. Od známého se jí totiž dostalo nabídky, která se neodmítá.

Hodně zanesený, ale zdarma

Nezištná nabídka karavanu přišla Mammě V vhod. Přívěs získala zdarma, byl však v dezolátnějším stavu než karavan, který si z kapesného pořídila Lauren, o níž jsme psali na Bydlíme Útulně. Po technické stránce karavan vyžadoval minimální zásahy, jak informoval HomeHacks, hlavním problémem ale byla „staletá“ špína. Do úklidu se Mamma V pustila s vervou společně se svými dvěma přáteli, kteří jí rovněž pomohli karavan ustavit.

Pro 2 ženy je zahradou celý svět. V jejich plně zařízeném útulném domově na kolech cestují i pracují

V podstatě ze dne na den se Mammě V a jejím zvířecím souputníkům obrovskou měrou zvětšil životní prostor. S generálním úklidem, tak jak ho doporučuje portál Idnes, si žena poradila skoro na profesionální úrovni. Odměnou jí byl čistý jídelní kout za vstupem, dále prostorná kuchyně, vybavená dokonce spotřebiči, rovněž ložnice s úložným prostorem a také koupelna se standardním vybavením.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]