11letá dívka si za kapesné koupila starý karavan a zrenovovala ho k obrazu svému. Stál ji pouhých 9 000 Kč

Fotografie: Patrick Roper / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Za ušetřené peníze a kapesné si jedenáctiletá Lauren koupila ojetý karavan a proměnila si ho na vlastní místo, kde může trávit čas podle sebe.

O Lauren by se dalo říct hned několik věcí – je jí 11 let, bydlí v Attice v USA, a především (a to hlavně) je velmi cílevědomá. Už v takto nízkém věku má svůj vlastní karavan à la tiny house, který si sama koupila a zařídila potřebným vybavením.

Za kapesné si koupila karavan

Lauren Nelson ještě studuje základní školu, ale zatímco její vrstevníci tráví odpoledne ve svých pokojíčcích, ona může jít do svého vlastního tiny house. Ten si vybudovala ze starého ojetého karavanu, který si pořídila za ušetřené peníze. Za ty si původně plánovala koupit auto pro své panenky, ale když rodičům řekla, že taková hračka stojí více než 14 000 korun, otec jí sdělil, že taková částka je směšná. Za takovou sumu by si totiž mohla koupit ojetý karavan. A co na to Lauren?

Ta se rozhodla dát na slova svého otce a šetřit. Mezitím se porozhlížela po nějakém vhodném obytném voze na prodej. A zadařilo se. Z 11 000 Kč usmlouvala majitele na 9 000 Kč a bylo to. Ke koupi ji nevedly ani spory s rodiči, ani touha se osamostatnit, ale sen mít svůj vlastní prostor. V karavanu zatím nebydlí, ale i tak zde tráví poměrně dost svého času.

V jedenácti má svůj vlastní tiny house

Na zahradě Nelsonových tak nyní stojí 6 metrů dlouhý karavan. Ten bylo po koupi nutné důkladně vyčistit a vydezinfikovat. Dlouho totiž stál a bydlení si v něm mezitím zřídily myši. Teprve poté mohla Lauren zařizovat interiér, jehož plánovaním strávila dva měsíce času. Stálo ji to ve výsledku dalších 9 000 Kč, ale s pomocí rodiny a přátel se jí vše podařilo zařídit.

Dům z recyklovaných materiálů spojuje krásu i praktičnost. Interiér ze dřeva je třešničkou na dortu

Uvnitř obytného vozu tak najdete plně funkční domácnost. Lauren tu má vlastní kuchyni, kde si může připravovat jednoduchá jídla. Trávit čas pak může v jídelním koutku. Zadní část karavanu slouží pro přespávání, má zde celkem dvě patrové postele, vyspí se tu tak i čtyři osoby. Samozřejmostí je pak vlastní koupelna s toaletou. Ohledně dekorací a designu interiéru se Lauren inspirovala na Pinterestu a ladila ho do pohodového plážového stylu.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]