Dům na hranici rozpadnutí našel své spasitele. Spolužáci z vysoké ho proměnili v moderní bydlení

Fotografie: Hermann Luyken / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Spolužáci z vysoké školy společně opravili a zařídili polorozpadlý dům. Teď ho draze pronajímají a doufají v rychlou návratnost peněz.

Za zchátralý a neudržovaný dům na maloměstě zaplatili jen 5 000 dolarů (asi 111 000 korun). Kompletní rekonstrukcí do něj investovali dalších více než 90 000 dolarů (asi 1,9 milionu korun) a k tomu ho zařídili nábytkem za dalších 120 000 dolarů (zhruba 2,6 milionu korun). Výsledek jejich práce ale stojí za to.

Starý dům na malém městě

Lauren a Lincoln, dva spolužáci z vysoké, kteří „otáčejí“ domy v Austinu v Texasu. Jejich rekonstrukce starých domů, jež poté většinou prodávají, sdílí jako Austin Flipsters na youtube. Zatímco většinou cílí na velkolepé projekty, kde mají rychlý návrat peněz v podobě prodeje, tentokrát se rozhodli investovat do domu těsně před demolicí, a to více než dvě hodiny jízdy vzdáleného od sídla jejich společnosti.

Vedla je k tomu především cena nemovitosti – stála totiž pouhých 5 000 dolarů. Nicméně stav budovy této nízké částce odpovídal. Ve většině místností chyběla podlaha, protékala střecha, chyběla izolace, veranda před domem se rozpadala. Zkrátka dům byl v naprosto bídném stavu. Lincoln s Lauren se ale rozhodli do tohoto projektu jít s vidinou využití tohoto domu na dlouhodobý pronájem.

Kompletní rekonstrukce dům neminula

Původní dispozici domu, tj. tři ložnice, dvě koupelny, kuchyně a obývací pokoj, nechtěli stavitelé příliš měnit. Nicméně jedné ložnici přidali prádelnu a druhé dvě ložnice oddělili chodbou pro zachování soukromí. Dům dostal novou plechovou střechu, podlahy, stěny dostaly zateplení, doplněny byly i původní rozvody. Cílem obou stavitelů bylo, aby byl dům opraven za co nejnižší náklady, ale aby vše sloužilo co nejdéle bez nutnosti velkých oprav.

200 let starý dům po dědečkovi se díky vnukovi dočkal nové podoby. Zachoval však jeho osobnost

Dům prokoukl i zvenku, přičemž o barvě fasády rozhodli sledující na instagramu. Zvítězila tmavě modrá, doplněná bílými detaily, jako jsou rámy či dřevěná veranda. Stavitelé domu také přidali okna, aby dovnitř proudilo více světla a přibylo více přirozeného osvětlení. Aby jejich snaha byla o to úspěšnější, většinu nábytku a zařízení nakombinovali ve světlé či přímo bílé barvě. Interiér domu tak dostal vzdušnější podobu.

Zdroj: Onlinenytt

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]