Střešní krytina je alfou i omegou bezpečného bydlení. Jaký materiál zvolit?

Fotografie: Depositphotos

Ani nejlépe postavená budova nebude příliš dlouho stát, pokud ji bude chránit děravá a nekvalitní střecha. Z toho důvodu si tato koruna celého vašeho domova zaslouží stoprocentní péči a nejmodernější materiály. Jaká varianta se rozhodně vyplatí?

Střešní tašky, nebo plech?

V současné době soupeří o pozornost především dva materiály – klasické tašky a plech. Obě varianty mají něco do sebe, takže opravdu nelze jednoznačně říct, jaká z nich si zaslouží větší popularitu. Zmíníme však alespoň základní znaky obou provedení, abyste získali lepší rozhled.

Plechová střešní krytina vás potěší ohromnou mechanickou i chemickou odolností a bezúdržbovou životností v řádu klidně až sta let. V případě realizace oceníte i lehkou hmotnost, menší množství spojů a pevnější uchycení. Nevýhodou je obtížnější dodatečná montáž oken, stejně jako kluzký povrch a sjíždění sněhu v zimních měsících.

Oproti tomu klasické střešní tašky vynikají hlavně v oblasti úspory energií, prodyšnosti a odolnosti vůči agresivním živlům, přičemž není problém s případnou montáží oken po jejich instalaci. Mínusem je složitější realizace, větší hmotnost a problematické ukotvení u střech s nižším sklonem. Na jakou střešní krytinu vsadit – plech, nebo střešní tašky?

Obraťte se na profesionály

Chcete-li si dopřát opravdu stoprocentní a vhodný výsledek, budete se muset spolehnout na zkušené odborníky. Nikomu z vás zajisté nemusíme představovat známou společnost STAV-INVEST, jež se řadí mezi nejsilnější lídry na českém trhu. Daní experti vám moc rádi poradí s nejvhodnější ochranou pro vaši konkrétní budovu. Stejně tak vám nabídnou pestrý výběr kvalitních materiálů za bezkonkurenční ceny. Na jejich blogu získáte tolik potřebnou inspiraci, díky níž se sami rozhodnete.