Po ukončení studia řekl dost dluhům. Raději začal s čistým štítem přestavbou vlastního minidomku

Fotografie: Depositphotos

V USA se z velké části žije „na dluh”. Student vysoké školy ten svůj nechtěl navyšovat, a proto si postavil vlastní bydlení.

Joel, student vysoké školy, nechtěl jako většina jeho spolužáků po absolvování studia první roky v práci vydělávat jenom na dluhy. Své úspory tak chytře investoval do koupě starého přívěsu, který si kompletně přestavěl a upravil pro své potřeby.

Chtěl začínat s čistým štítem

Americké vysoké školství je postaveno na drahých poplatcích za studium. Absolventi po ukončení vzdělávání tak často odchází nejen s diplomem, ale také s velkým dluhem, na který vydělávají první roky v zaměstnání. Joel se rozhodl tento začarovaný kruh dluhů prolomit a z ušetřených peněz během studia si postavil minidomek, se kterým tak může ihned po škole vyrazit do světa.

Zakoupený přívěs kompletně rozebral až na holou konstrukci. Na ni nainstaloval desky coby podlahu, dále pokračoval dřevěnou skořepinou svého tiny house. Vše víceméně sponzoroval z vlastní kapsy, pouze s drobnými příspěvky především v podobě materiálu nebo již nepoužívaných věcí od rodiny, sousedů a známých. Každý milimetr místa z celkem 14 m2 je využit opravdu dobře.

Chytře rozložený prostor

Joelův minidomek tvoří především dřevo. Dřevěná podlaha s obkladem, dřevěná konstrukce zdí je pokrytá většími deskami, dokonce i většina nábytku je z tohoto materiálu. I přes relativně malý prostor se tak v minidomku může cítit jako v lese. Za vstupem má Joel centrální místnost, ve které tráví většinu času. Má zde dřevěnou lavici jako pohovku, která tak vytváří útulný kout na čtení i sledování televize.

Poschoďovité police s úložným prostorem mají dvojí využití, lze po nich navíc vystoupat do patra nad koupelnou. Tady má Joel postel a menší odkládací prostor. Naproti těmto chytře řešeným schodům je plnohodnotně využitelná kuchyně se spotřebiči a linkou. Joel jako správný student neopomněl ani na učící koutek, který stejně dobře poslouží k utišení hladu po vědomostech i toho skutečného. Do koupelny se pak vešlo umyvadlo, toaleta a sprchový kout.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]