Udělat z klasické pračky sušičku není sci-fi. Postačí k tomu ručník a program na odstřeďování

Fotografie: Depositphotos

Lidé se sušičkou mají vyhráno i v zimních měsících. Ani ostatní ale nemusí věšet hlavu, k suchému prádlu jim pomůže ručník.

Praní, a především následné sušení může představovat v mrazivém období problém. Kam se sušákem, aby nepřekážel? Nebo ho dát rovnou na topení? Co když prádlo nechce schnout? Stačí pár triků a obyčejná pračka a takové otázky vás už trápit nebudou.

Voňavé prádlo, sušení a plísně

Není asi nic lepšího než vůně čistě vypraného prádla, které uschlo venku na prádelní šňůře. Čerstvý vzduch napomohl přirozenému aroma, zatímco sluníčko zahladilo stopy po některých světlých skvrnkách. Ano, sušit prádlo během letního období je jednoduché, stačí dávat pozor na přímé polední paprsky, které by mohly z oděvů vytáhnout barvu, a je to. Jenomže co v deštivých dnech, nebo dokonce v zimě?

Paradoxně ve chvíli, kdy počasí příliš nespolupracuje, je potřeba prát obvykle vyšší. Bahno se dostane všude, stejně jako špinavý sníh. Prádlo v zimě ale déle schne a často potom nevoní tak hezky, jak by mělo. Domácnost je také více ohrožena zvýšenou vlhkostí, která představuje živnou půdu pro nejrůznější plísně. Přestože lze s vlhkostí bojovat, jak jsme i radili na BydlímeÚtulně, lepší je jí předcházet. Stačí využít několik pracích triků pro zimní období.

Kam dát sušák nebo ručník v pračce

Vhodné je prát pouze tolik prádla, kolik se vám vejde na sušák. Ten byste zároveň neměli dávat k topení ani na něm přímo nesušte prádlo, varuje web GoodHousekeeping. Sušák také nenechávejte v koupelně, kde se obvykle drží vlhko. Mezi základní rady patří správná volba programu a především otáček – ty by měly být co nejvyšší, aby se z prádla dostala přebytečná voda. I tak ho ale před pověšením můžete trochu protřepat nebo naklepat.

Ručník v pračce
Fotografie: Pixabay

Každá přihrádka v pračce má svůj přesný význam. Jde o místa i pro aviváž, prací prášek a kondicionér

Velmi efektivní je rovněž ručníková metoda, kterou radí web Zinoti. Spočívá v tom, že k vypranému mokrému prádlu se do bubnu pračky přidá suchý ručník. Potom už stačí jen navolit program odstřeďování, po kterém by prádlo mělo být téměř suché. Na dosušení by mělo stačit pouhých pár minut. Pokud by tomu tak nebylo, zopakujte postup s novým ručníkem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]