Vlhkost v domácnosti zmizí díky písku. Potenciální výskyt plísně ohrožuje zdraví

Fotografie: SuzanneBrandkamp / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Zejména v chladném období se v domácnostech drží příliš velké množství vlhkosti, která se nejdříve objeví na okenních tabulích. Pomocí tohoto triku se přílišné vlhkosti zbavíte.

Jakmile objevíte na okenních tabulích kapky vody, znamená to, že je ve vaší domácnosti příliš velké množství vlhkosti. V tuto chvíli je nejvyšší čas začít tento problém řešit. Vlhkost sama o sobě může negativně ovlivňovat vaše zdraví i kvalitu věcí ve vaší domácnosti. Dlouhodobé přehlížení tohoto problému navíc může vést ke vzniku nebezpečných plísní.

Jak se zbavit příliš velké vlhkosti

Nemusíte neustále utrácet peníze za drahé pohlcovače vlhkosti. Tento problém můžete vyřešit pomocí tohoto jednoduchého triku. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je stará ponožka nebo látkový pytlík a trochu písku do kočičího záchodu. Pomocí tohoto jednoduchého triku snadno a účinně vyřešíte problém s vlhkostí a používat ho můžete v průběhu celého roku.

Jak použít písek k pohlcení vlhkosti

Do připravené ponožky nebo látkového pytlíku nasypte písek do kočičího záchodu. Ponožku nebo pytlík zavažte, aby se vám písek nevysypal, a umístěte na parapet okna. Na tomto místě dokáže písek uvnitř ponožky nebo pytlíku zachytit přebytečnou vlhkost dříve, než zkondenzuje na okenních tabulích. Ve chvíli, kdy se kapky vody na skle opět objeví, písek uvnitř ponožky nebo pytlíku vyměňte za nový.

Pravidelně doma větrejte

Pro zdravou a čistou domácnost je pravidelné větrání jedním z nejdůležitějších principů, které byste měli dodržovat. Pravidelným větráním vyměníte vydýchaný vzduch v místnosti za čerstvý a vyvětráte rychle a efektivně i velké množství vlhkosti. Čerstvý vzduch osvěží nejen celou místnost, ale také pozitivně působí na vaše zdraví i dobrou náladu.

ponožky na stole
Fotografie: Pixabay

Proč je vlhkost takový problém

Největším problémem příliš velkého množství vlhkosti je nebezpečí vzniku plísní. V důsledku nahromaděné vlhkosti se může plíseň objevit na zdech, nábytku nebo na dalších předmětech ve vaší domácnosti. Výskyt plísně je nebezpečný pro vaše zdraví, neboť může způsobovat alergie, astma, suchý kašel nebo další onemocnění. V žádném případě byste tento problém neměli ignorovat, ale naopak byste ho měli vyřešit co nejdříve. Čím zdravější a čistší domácnost, tím zdravější budete i vy.

Zdroj: Viralife

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]