Přítomnost hlodavců v domě potěší málokoho z nás. Existuje ale způsob, jak se s nimi vypořádat a to dokonce ekologickým způsobem. Zjistěte, jak z nezvanými hosty zatočit a jak vlastně předejít jejich výskytu.
Nezáleží na tom, jestli jsme vlastníky nemovitosti, nebo žijeme v podnájmu, výskyt těchto nezvaných hlodavců nás nepotěší ani v jednom případě. Ke zjištění, že se u nás doma nacházejí nezvaní hosté obvykle dochází objevení myšího trusu nebo okousanými pytlíky s potravinami v komoře. Není potřeba vždy kupovat složité a mnohdy předražené pasti. Myší se dokážete zbavit i jednodušším způsobem a to díky přípravkům, které má většina z nás doma.
Důležité je odhalit příčinu
Myši se do našeho obydlí dostávají malými otvory, které ve většině případů vznikají kolem našich strukturálních sítí v domě. Může se jednat o rozvody vodní, plynové, ale i elektrické. Myši z přírody nebo dokonce z kanalizace těmito otvory cestují a usídlují se u nás doma, kde je pro ně příjemnější prostředí a lepší zdroj potravin potřebných k jejich přežití. Následně se zabydlují v našich podlahách, stěnách a nebo dokonce kuchyních. Jsou velmi flexibilní, dokáží se vejít do neuvěřitelně malých prostorů.
Velmi si libují v místě, kde dochází k větší koncentraci nečistot, ať už se jedná o zbytky starého jídla nebo odpad z domácnosti. Upřednostňují ale suché potraviny, hledejte je tedy v místě, kde máte uložený chléb, těstoviny nebo sušenky. Pokud se Vám povedlo nastražit past a chytit jednu myš, předčasně se neradujte. Myši se totiž málokdy objevují sami. Očekávejte tedy brzký výskyt jejich kamarádů. Obvykle se shromažďují do hejna, které může být ve velikosti až 20 jedinců.
Jak na jejich hubení, aby jsme dosáhli požadovaného efektu
Nevýhodou některých návnad je to, že myš sice nastražený jed pozře, nezahyne ovšem hned. K jejímu úmrtí dochází až po určitém čase, kdy je již zpět v díře nebo ve zdi. Postupně dojde k jejímu rozkladu, což způsobuje nepříjemný zápach. Nejlepším řešením je tedy konzultace se specialistou, který dokáže odhalit veškeré přístupné body pro myši a opravit je. Jedná se i o humánní způsob řešení, protože myši nezahubíte, ale pouze vypudíte zpět do přírody. Pomoci si můžeme i mátou, kajenským pepřem nebo hřebíčkem.
Mezi jisté známky toho, že se nám myši povedlo vypudit, patří vymizení nepříjemných zvuků a také to, že se nám po bytě již více nehromadí myší trus. Pokud nový trus nenacházíme po dobu jednoho týdne, můžeme být v klid. Pokud chceme mít naprostou jistotu, stačí místo, kde jsme pozorovali nejvíce myší, posypat moukou nebo polít omastkem a nechat takto nastraženou past přes noc. Pokud zde druhý den nenajdeme stopy, které patří myším, můžeme oslavovat.
Zdroj: TheSpruce