Vyžeňte myši ze svého domova jednou provždy šetrným způsobem

Fotografie: Freepik

Přítomnost hlodavců, kterým jsou myši v domácnosti představuje značný problém po celá tisíciletí. Tito drobní škůdci se stali hlavním důvodem, proč došlo k ochočení kočky. Na rozdíl od našich předků se s těmito nevítanými návštěvníky můžeme vypořádat i jinak, způsoby, které jsou vůči nim mnohem šetrnější.

Existuje řada triků, jak toho docílit. Tentokrát se však zaměříme na jeden, který tyto otravné hlodavce účinně vyžene a zároveň potěší čichové buňky lidských členů domácnosti.

Vůně, která myši spolehlivě vypudí

Zapomeňte na pasti či jedy. K vyhnání myší z vašeho domu či zahrady vám postačí jednoduchý trik v podobě vůně máty. Zesílení tohoto typického aroma zajistíte využitím mátové tinktury. Na obsahu alkoholu v tomto případě nezáleží.

Fotografie: Pixabay

Jak na to? Než mátový extrakt, který je běžně k sehnání v lékárně, otevřete, důkladně jej protřepejte. Následně pomocí kapátka určenému k tomuto účelu aromatickou tekutinu naberte. Aplikovat ji můžete více způsoby – nakapat přímo k myšímu příbytku, či ji tam stříknout pomocí injekční stříkačky.

Tinkturu nastříkejte také do mezer mezi deskami či dalších spárů, o nichž víte (či tušíte), že právě v těchto místech se hlodavci vyskytují. Taktéž můžete vytvořit mátou vonící vatové kuličky.

Silné mátové aroma vydrží po dobu několika dní a způsobí, že myším se v daných prostorech již nadále nebude líbit – doslova jim přestanou vonět. Za tímto účelem vám pomůže také obyčejná zubní pasta s vůní máty peprné.

Co dalšího myším nevoní?

Jelikož se jedná o tvory s výrazně citlivým čichem, existuje více pachů, které myším vadí. Kromě máty mezi ně patří například heřmánek, list ořešáku či levandule.

K vypuzení těchto škůdců vám pomůže také hřebíček, bobkový list nebo cibule, účinné jsou i přípravky primárně určené proti molům. Drobné hlodavce přesvědčíte k vystěhování také použitím amoniaku.

Fotografie: Pixabay

Podařilo se vám nevítané hosty vypudit? Aby byl tento efekt dlouhodobý, můžete využívat éterické mátové oleje pravidelně. Pokud však máta nevoní ani vám, postačí, když jednotlivé otvory či další místa, v rámci nichž by mohly myši nalézt své útočiště, obsypete jedlou sodou. Výhodou tohoto zásaditého prášku známého pro svoji multifunkčnost je mimo jiné i to, že nemá žádné typické aroma – pachy naopak pohlcuje.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]