Surrealistický dům vypadá netradičně a je skryt uprostřed lesů

Jak může vypadat unikátní  dům vytvořený metodou surrealismu? Jako tato nemovitost, která však nezdobní žádné město. Dům je skrytý před veřejností. Kdo ho chce vidět na vlastní oči musí zamířit do Kanady, Québecu. Právě v této lokalitě je lehce ukryt uprostřed místních jehličnatých lesů, které pomáhají dotvářet jeho unikátnost.

Funkčnost na prvním místě

Majitel domu chtěl originální surrealistický dům, ale zároveň takový, který bude primárně sloužit svému účelu. Nechtěl řadu zbytečností, ale chtěl, aby v první řadě dominovala funkčnost dané nemovitosti. Veškeré výzdoba a detaily tak musely jít stranou. Na druhou stranu netradiční architektura, kterou má na svědomí studio YH2, které spolupracovalo také s několika umělci ukazuje, že už vzhled jako takový je svým způsobem dostačující.

Krásný výhled do lesa

Tento surrealistický dům zaujme také využitím velkého množství skla. A to v podobě okenních tabulí, které zajistí jak dostatek světla v interiéru, tak jsou i zárukou toho, že si lze téměř z jakékoliv části domu užívat krásný pohled do přírody. A díky jeho výšce tomu může být přímo do koruny stromů, ale klidně i nad ně.

Všechny základní místnosti

I když to na první pohled nemusí vypadat, dům disponuje všemi místnostmi, které jsou pro plnohodnotné bydlení třeba. Máme na mysli kuchyni, jídelnu, obývací pokoj, ale i koupelnu s toaletou a samozřejmě i soukromé ložnice. Některá místa jsou zajímavě propojena s otevřenou terasou, která přímo vybízí k odpočinku v přírodě.

Důraz na přírodní materiály a barvy

Aby dům do přírody dobře zapadal, vsadilo se hlavně na přírodní barvy, ale i na přírodní materiály. Dominující jsou hlavně cedrové dřevo a borovice. Vše navíc doplňují i známé geometrické tvary, které z domu dělají naprosto unikátní stavbu, která se navíc tyčí do výšky stejně, jako pár okolních stromů. A vypadá to skvěle.