Skládací dům dokáže vyřešit problémy se zdlouhavou stavbou i cenou nemovitostí

Krize v oblasti nemovitostí může mít několik možných řešení. Jedno z takových umí ukázat i tento skládací dům, který je výjimečný v mnoha ohledech. Už samotný název říká, že jeho stavba není klasická. Dům se v podstatě přiveze na místo, zvedne jeřábem, díky tomu se rozloží a už se může bydlet.

V několika velikostech

Skládací dům má na svědomí dvojice autorů z Itálie, kteří vymysleli několik prototypů a nyní ukazují, že bydlet ve vlastním nemusí být až tak složité. Dokonce mají k dispozici hned tři varianty svých domů, které se liší velikostmi. Ty začínají na obytné ploše 46 metrů čtverečných a končí na velikosti 70 metrů čtverečných, což může bez problémů vyhovovat třeba i početnější rodině.

Vše jako v klasickém domě

Skládací dům rozhodně není žádné provizorium, nebo cokoliv podobného. Právě naopak. Jedná se o klasickou nemovitost, která nabídne vše, co lidé ke svému životu potřebují. Vše dvou prostorných pater je k dispozici obývací pokoj, kuchyně s jídelním koutem, ale také koupelna, samozřejmá toaleta a zapomínat nelze ani na soukromé pokoje, které jsou k dispozici právě v horních patrech.

Snadná instalace

Dům jako takový se nestaví až na místě. Zde se jenom rozloží. Jeho výroba probíhá úplně jinde, ve výrobních halách. Zde se také naloží a dojde k jeho přepravě přímo k zákazníkům, kteří si ho objednají. Zde se začne skládací dům montovat a zhruba za tři až šest hodin dojde k tomu, že je stavba hotová a nemovitost se může začít předávat majitelům. Výhodou rychlé montáže je i to, že nejsou potřeba klasické základy. Jediné, co je potřeba, je zarovnaný terén požadovaných rozměrů.

Včetně interiéru

Není to jenom hrubá stavby. Skládací dům  je dodáván kompletně na klíč, včetně hotového interiéru. I jeho realizace je celkem rychlá a netrvá obvykle déle, než 40 dní. I tímto tento netradiční typ nemovitostí ukazuje, že krize s nedostatkem míst k bydlení může mít celkem originální a také moderní řešení.

A to, i pokud jde o ceny, za které se tyto nemovitosti nabízejí. Mohou vyjít, se vším všudy, na částku začínající okolo 500 000 Kč za ty nejmenší a na částku přes 1 650 000 Kč u těch největších.

Fotografie: M.A.D.I. Home

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]