Původní dům na ni byl moc velký. Rozhodla se ho pronajímat a sama se přestěhovala do minidomku

Fotografie: Ben Chun / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Mladá žena si pořídila dům, načež zjistila, že je pro ni příliš velký. Tak si na jeho zahradě postavila tiny house a dům pronajímá.

Precious se rozhodla investovat své peníze do nemovitosti. V roce 2019 si koupila dům, nicméně protože často cestovala, jednotlivé pokoje v něm pronajímala. Díky pandemii COVID-19, kdy pronájmy vázly, zjistila, že je pro ni dům příliš velký.

Příliš velký dům pro single ženu

Precious je podnikavá mladá žena. Žije v Atlantě v USA, přičemž ve svém věku, 26 let, má dva domy a jejich pronajímání jí umožňuje žít bez obav. Vše začalo tím, že si pořídila rodinný dům s velkou zadní zahradou. Protože se jednalo o spoustu místa, rozhodla se o něj dělit s krátkodobými nájemníky, čímž si přilepšovala na splácení hypotéky (dům kupovala za 200 000 dolarů, tedy asi 4,2 milionu korun).

Už o rok později ale svět zasáhla pandemie COVID-19, kdy málokdo chtěl sdílet dům s cizím člověkem. V té době si Precious uvědomila, že dům je pro ni samotnou moc velký a zároveň že se bude lépe pronajímat celý. Rozhodla se proto pro radikální řešení a pronajala si pokoj u svého souseda. Dům tak mohla pronajímat celý a v mezičase si mohla pro sebe budovat na zahradě minidomek.

Minidomek se vším, co potřebuje

Stavba tiny house šla velmi rychle – začala na podzim 2020 a hotovo bylo již v březnu následujícího roku. Za samotný minidomek Precious zaplatila 10 000 dolarů (asi 213 000 Kč), za veškerou práci přes 19 000 dolarů (cca 404 000 Kč) a za materiál dala 6 500 dolarů (138 000 Kč). Díky úsporám a kreditní kartě se jí podařilo stavbu financovat, aniž by si musela brát další hypotéku. Navíc domek krátce po dokončení na několik měsíců pronajala, a peníze se jí tak velmi rychle vrátily.

Vstup do tiny house z malé dřevěné verandy je krytý protaženou střechou. Uvnitř je pouze jedna centrální místnost, jejíž přední část vyplňuje pohovka se stolkem. Přibližně v polovině se domek člení, napravo je oddělené sociální zázemí s toaletou a nalevo běžně velká kuchyně se standardními spotřebiči. Ložnice je pak těsně pod střechou. Díky kombinaci světle modré a bílé barvy působí domek svěže a dobře zvolená okna ho opticky zvětšují.

Zdroj: CNBC

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]