Rodiče poskytli dospívajícím dcerám vlastní domy z kontejnerů. Nabízejí skromné, ale důstojné interiéry

Fotografie: Immanuel Giel / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Někdo učí děti finanční zodpovědnosti prostřednictvím kapesného, někdo podporuje nezávislost ve velkém. Tyto dívky dostaly od rodičů bydlení.

Dvě dívky dostaly od rodičů své první vlastní bydlení, aby se mohly osamostatnit. Jelikož jsou ale teprve náctileté, kontejnerové domky prozatím stojí u jejich rodičů na zahradě. Ty je tak mají pod dohledem a jsou jim nablízku.

Jak zajistit soukromí i ve velké rodině

Během dospívání děti potřebují trochu více nezávislosti než dříve, nicméně dohled se i v této fázi jeví jako nutnost. Matt a Linda jsou američtí rodiče, kteří se rozhodli podpořit své dcery v jejich autonomii a koupili jim jejich vlastní malé domky. Ale díky tomu, že je postavili na svém zadním dvorku, o nich mají i nadále přehled a mohou je podpořit, kdykoliv je to potřeba. Dívky tak mají své soukromí, ale zároveň mají blízko i svou rodinu.

Základem domků jsou vyřazené přepravní kontejnery, které rodiče koupili za 1,4 milionu korun jeden. Investici podstoupili i proto, že oba mají stárnoucí rodiče, již by se v případě, že se dívky rozhodnou odstěhovat do vlastního, případně mohli přistěhovat. Kontejnery rovněž považují za udržitelný způsob bydlení a jsou rádi za možnost dát jim po vyřazení nový účel.

Malá kuchyně, ale se vším potřebným

Kontejnerové minidomky jsou dlouhé 12 metrů a na šířku mají zhruba 2,5 metru. Co se týče energie, jsou napojené na hlavní dům, aby nebylo nutné řešit individuální připojení na sítě. Interiéry disponují malou klimatizací, která si dokáže poradit i s horkými léty v Nevadě. Zatímco Maddie využívá svůj tiny house stále naplno, Ashley po odchodu na vysokou školu ten svůj pronajala.

Ve vysloužilé lokomotivě z roku 1976 viděl svou příležitost. Netradiční domácnost nabízí vše potřebné

Dispozičně jsou oba domky řešené stejným způsobem, pouze jsou zrcadlově otočené. Jeden konec tiny house je vyhrazen pro obývací pokoj s velkou pohovkou. Tu lze rovněž rozložit na velkou postel. Naproti vstupu je malá kuchyňka s vybavením, jako je mikrovlnná trouba, lednice či sporák. Úzká chodba, ze které je vstup do koupelny s toaletou, následně ústí do ložnice s vyvýšenou postelí, pod kterou jsou úložné prostory. Místo zbylo i na vestavěnou skříň na oblečení.

Zdroj: Inspired Stories

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]