Umělecké bydlení ve starém silu vyšlo muže na pouhých 114 000 Kč. Nabízí mu vše, co potřebuje k životu

Fotografie: Keith Evans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Když se do stavby vlastního bydlení pustí umělec, výsledek je vždy kreativní. A v případě tiny house z obilného sila je tomu zrovna tak.

Potom, co umělec Bob narazil na eBay na skořepinu starého sila, které se prodávalo za pár drobných, okamžitě se pro něj rozjel. Strukturu postavil na konci zahrady a teprve poté se rozhodl, že by se v ní dalo bydlet. Stavba ho vyšla v přepočtu asi na 114 000 Kč. A dílo je to opravdu podařené.

Využít té správné příležitosti

Nejen Amerika je zemí neomezených možností, ale to stejné by se dalo říct i o Spojeném království. Zatímco dříve jste si mohli na BydlímeÚtulně přečíst, jak si žena za necelých 30 Kč koupila nemovitost, jistí manželé si se stejnou cenovkou pořídili staré obilné silo. A z něj si udělali bydlení ve stylu tiny house, ale s osobitým uměleckým nádechem.

Řeč je o Carol Ann a Bobovi z Derbyshire. Přestože manželé mají k dispozici klasický dům, již více jak pět let bydlí na zahradě v přestavěném silu. Konec svého dlouhého pozemku přitom přeměnili doslova v zelený ráj, jak je patrné z jejich povídání pro MyPositiveOutLooks. Ne vždy se jim ale jejich malý domeček o průměru 4 metry chce opouštět. Může za to jeho svébytný interiér, za kterým stojí Bob. Je totiž umělec tvořící především ze starého kovového materiálu.

Ruční kovová výzdoba

Ačkoliv kov není úplně tradiční interiérový prvek, může vás překvapit, jak skvěle je využitelný a jak dobře vypadá. I podle WestWing se dobře kombinuje s dřevem i dalšími materiály. Toho si byl rovněž vědom Bob při svém tvoření. Kromě místy přiznané primární struktury sila, doplněné dřevěnými parketami, vám tak do oka padne třeba kovový stolek se židlemi, police z řetězů, sedačka, jejíž konstrukce je rovněž řetěz, na němž je sedačka ze starého auta, umělecká světla apod.

Unikátní bydlení s kombinací kovových prvků a dřeva: Přestavěné obilné silo nabízí eleganci i pohodlí

Do domku se vstupuje terasovými dveřmi, které zároveň splňují funkci okna a přivádí dovnitř světlo. Zbývající prostor, tedy malá kuchyně, jídelní stůl či zmíněná pohovka s televizí, se topí v útulně působícím šeru. Součástí přízemí je i oddělená koupelná s toaletou, skrývající se za kovovými dveřmi. Postel mají manželé v loftu pod kuželovitou střechou zakončenou světlíkem.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]