Tablety do myčky jako netradiční pomocník při úklidu domácnosti. Usnadněte si řadu činností

Fotografie: Depositphotos

Mytí nádobí bez tablety do myčky by jistě nefungovalo. A myčka na nádobí je dokonalým pomocníkem v domácnosti. Šetří čas i peníze každé hospodyňce. Tablety lze ovšem využít i jiným způsobem, o kterém většina lidí neví.

Tato malá kostička je nenápadná, ale věřte, že má nápadné využití, může být totiž velmi užitečná. Tablety do myčky se staly nedílnou součástí skoro každé domácnosti. Bez nich by jednoduše nádobí nebylo tak krásně čisté. Mají ale další užitečné využití, jako je vyčištění žlutých skvrn, vodního kamene, a dokonce působí proti plísním. Zjistěte několik možností, které vám prozradí, jak takovou tabletu do myčky využít.

Pomocník pro toaletu

Tento chytrý způsob použití tablet, odstraní žluté usazeniny v toaletě. Takové usazeniny drží jako přibetonované a lze je většinou vyčistit pouze pomocí chemikálií, které ničí zdraví. Bude stačit, když hodíte jednu tabletu do toalety a necháte přes noc působit. Tableta se rozpustí a vy ráno vnitřek záchodu očistíte pouze  kartáčem do toalety.

Fotografie: Freepik

Pračka

Část pračky kolem bubnu podléhá plísním nejčastěji. V pračce je velké vlhko a pokud ji nenecháte po vyprání otevřenou, aby řádně vyschla, mohou se začít tvořit plísně. Zbytky pracího prášku mohou začít zahnívat a působí zápach. Abychom se plísní i zápachu zbavili, bude stačit, když hodíte do bubnu pračky dvě tablety a zapnete cyklus na 60°C.

Trouba

Jistě to známe všichni, šílené napečeniny v troubě, které jsou opravdu nevzhledné. Tableta do myčky si s tímto problémem hravě poradí. Vložte plech do trouby a do něj nalijte horkou vodu, poté přidejte jednu tabletu do myčky a zavřete na dvě hodiny dvířka. Po dvou hodinách vyjměte plech a mokrým hadříkem otřete stěny i mřížky v troubě.

Připálený hrnec

Občas se to stane, někam odběhnete a jídlo se v pánvi nebo hrnci připálí. Poté nastává půl hodina škrábání a po vyčištění zjistíte, že jste drhnutím zničili pánev nebo hrnec. Zkuste použít tabletu. Dejte do připáleného hrnce tabletu a zalijte ji horkou vodou. Hrnec nechte stát do rána a poté vodu vylijte a pouze houbičkou umyjte.

Fotografie: Freepik

Lesklé příbory

Abyste docílili lesklých příborů, nemusíte je pracně leštit. Vložte tabletu do umyvadla a napusťte jej vodou. Jakmile se tableta rozpustí, ponořte do vody příbory. Nechte ve vodě alespoň jednu hodinu a poté vyjměte a pouze vyleštěte jemnou a suchou tkaninou.

Zápach z koše

Zapáchající koš dokáže pořádně znepříjemnit pobyt v kuchyni. Vyjímatelný plastový vnitřek koše dokáže pořádně odpadky načuchnout a nejde z něj tento odér umýt. Dejte do koše jednu tabletu a zalijte ji teplou vodou. Nechte půl hodiny působit a poté umyjte boční stěny pomocí vody v koši. Vylijte a vysušte.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]