Schopnosti tablet do myčky sahají až za umývaní nádobí. Vyčistí i toaletu, troubu i pračku

Fotografie: Daniel78 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Čisticí schopnost tablet do myčky můžete využít nejen při umývání nádobí. Velice dobře si poradí i se zapáchající pračkou.

Tablety do myčky jsou obvykle používány k mytí nádobí, ale víte, že mohou být účinným prostředkem i pro čištění jiných věcí v domácnosti? Díky svému silnému čisticímu efektu, odmašťovací síle a kompaktnímu tvaru je využijete i jinak. Kam všude tabletu dát, abyste se rychle zbavili špíny a mastnoty?

Čištění pračky

Pračka se časem zanese nečistotami, plísněmi i nepříjemnými pachy. Pro její důkladné vyčištění můžete jednoduše použít tabletu do myčky. Odstraňte všechny viditelné nečistoty z pračky a umístěte tabletu do dávkovače na prací prostředek. Spusťte cyklus bez prádla, na vysokou teplotu. Po dokončení cyklu otřete buben a další dostupné části, abyste odstranili případné zbytky. Vaše pračka bude svěží a připravená k použití.

Čištění trouby

Trouba se někdy špatně čistí, kvůli mastnotě a připáleninám. Tableta do myčky vám však může tento proces usnadnit. Rozpusťte tabletu v teplé vodě a naneste roztok na vnitřní povrchy trouby, včetně stran, zadní části a dvířek. Nechte ji působit několik hodin nebo přes noc, aby čisticí látky mohly pracovat. Poté použijte houbičku nebo hadřík a otřete povrchy. Vše ještě očistěte hadříkem namočeným v čisté vodě.

Čištění toalety

Sbohem obtížným skvrnám ve vaší záchodové míse. Díky tabletám do myčky bude jako nová. Do záchodové mísy hoďte jednu tabletu a nechte ji napěnit a rozpustit po dobu 20–30 minut. Poté použijte kartáč na záchodovou mísu a vydrhněte případné zbytky a nečistoty. Záchod spláchněte a uvidíte, jak bude zářit čistotou.

čištění toalety
Fotografie: Freepik

Čištění malých spotřebičů

Malé spotřebiče, jako jsou kávovary, varné konvice nebo parní žehličky, se mohou časem usazovat minerálními nečistotami a tvořit vodní kámen. Naplňte nádrž spotřebiče vodou, přidejte tabletu a nechte ji úplně rozpustit. Spusťte spotřebič obvyklým cyklem, nebo ho zahřejte. Po ukončení cyklu vodu vylijte a dobře vše propláchněte čistou vodou. Spotřebič bude bez minerálních usazenin, a zajistíte tak jeho optimální výkon.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]