Domácí čistící prostředek snadno ušetří čas i námahu. Stačí sáhnout po formičkách na led

Fotografie: Nordelch / Creative Commons / Attribution 3.0

Nahraďte chemické čisticí přípravky za tyto speciální tablety. Ušetříte tím nejen své peníze, ale i životní prostředí. Za chvíli máte hotovo a vyčistíte s nimi veškerou špínu.

Úklid v domácnosti může být v některých případech opravdovou noční můrou. Zvlášť náročný je v případě, že ho dlouho odkládáte. Naštěstí existuje velmi jednoduchý trik, jak si ho usnadnit. Podle internetového portálu The Kitchn si navíc vystačíte i bez chemikálií a namáhavého drhnutí. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je prostředek na mytí nádobí. Sami jsme tento trik vyzkoušeli a výsledek nás velmi příjemně překvapil.

Proč nahradit chemické přípravky

Běžně používané čističe často obsahují velké množství chemikálií i toxických látek, které z dlouhodobého hlediska škodí nejen životnímu prostředí, ale i vašemu vlastnímu zdraví. Z ekonomického i ekologického hlediska je tak mnohem lepší sáhnout po přírodních alternativách, jejichž používání je mnohem šetrnější a bezpečnější. Jak jsme již psali v článku na BydlímeÚtulně, skvěle vám poslouží i suroviny z domácnosti.

Všestranný pomocník v domácnosti

Prostředek na mytí nádobí je nedílnou součástí a základní výbavou téměř každé domácnosti. Snadno si poradí i s těmi nejodolnějšími nečistotami a mastnotou, o čemž jsme na stránkách BydlímeÚtulně psali již dříve. V různé koncentraci lze použít k mytí nejrůznějších předmětů a povrchů. Jeho účinky však můžete ještě zesílit pomocí tohoto jednoduchého triku.

Jak vylepšit prostředek na nádobí

Tato vychytávka vám ušetří spoustu času i námahy při úklidu. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je silikonová forma na led a prostředek na mytí nádobí. Změna jeho skupenství vám pomůže mytí i čištění ještě více zefektivnit. Jednoduše jím naplňte připravené formičky na led a vložte do mrazáku. Po pár hodinách budou připravené k použití.

Univerzální pomocník v kuchyni si žádá své místo. Skladování ubrousků usnadní i rozříznutí

prostředek na nádoí
Fotografie: Pixabay

Jak používat zmražený čisticí přípravek

Podle webu Receptovník jsou vyrobené kostky v mnoha případech opravdu nenahraditelným pomocníkem. Využít se dají k čištění vnitřku trouby od připálených zbytků i mastných skvrn, aniž by hrozilo její poškrábání. Použít je však můžete i na špinavé nádobí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]