Tajemství rustikální ložnice se skrývá v barvách nábytku i textilu

Žijeme sice v moderní době, ale mnoho z nás touží po tom, mít doma kousek starých časů, které vidíme ve filmech. Tedy rustikální ložnice. To je i důvod, proč je jedním z nejoblíbenějších stylů nábytku styl rustikální, který nás navrací do romantického venkova devatenáctého století. Velmi oblíbený je tento styl v ložnicích, kde nabízí pohodlí a příjemnou atmosféru, kterou po těžkém dni v práci potřebujeme.

Základem je kvalitní dřevo a další přírodní materiály

Rozmanité dřevo ve své přirozené podobě je základním materiálem všech rustikálních interiérů. Ze dřeva je tak vyroben nejen nábytek, tedy v případě ložnice postel či nejrůznější skříňky, ale dřevo je použito i na obkladech stropů a stěn, podlaze či dalších dekoracích. Z dalších přírodních materiálů je to pak zejména bavlna, len či vlna, ze kterých jsou vyrobeny textilie, od nejrůznějších přehozů a polštářů přes plédy až po závěsy.

Velmi využívaným materiálem je i kůže, ze které se vyrábí kvalitní křesla či židle, a také nejrůznější kožešiny, které dodají teplo studené podlaze. Pokud patříte mezi ochránce přírody, nemusíte se ničeho obávat, k sehnání jsou dnes umělé kožešiny, které sice vypadají jako pravé, ale nejsou.

Teplo domova

Rustikální styl je také velmi spojen s teplem, v pokojích se tak často nachází krb či kamna, která kromě tepla místnosti dodají i atmosféru. Dnes je nabídka krbů či kamen velmi široká, a lze si tak vybrat z mnoha stylů. Kromě krbu či kamen teplo a světlo do rustikálních interiérů přinášejí i svíčky, umístěné v různých typech luceren.

Stylové barvy a dekorace

Velmi oblíbenými rustikálními dekoracemi jsou nejrůznější rostliny a květiny. Květinové vzory se často objevují také na kobercích či přehozech. Z barev kromě nejrůznějších hnědých odstínů dřeva ložnicím dominuje bílá, bílé stěny se obecně k rustikálnímu stylu hodí nejvíce. Případně lze například jednu stěnu obložit kameny či cihlami. Pro správnou atmosféru ložnice je důležité také osvětlení, k nejoblíbenějším patří lustry s matnými skleněnými stínidly a také kovové lampy.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]