Tak čistý záchod jste ještě nikdy neměli. Už žádné trápení při jeho úklidu

Fotografie: Freepik

Dokonale čistá toaleta je cílem mnoha žen v domácnosti. Dosáhnout skutečné čistoty ovšem není tak jednoduché, jak se může zdát. A to i přesto, že existuje mnoho postupů, které s tím mohou pomoci.

Otázky čisté toalety čelí absolutně každá žena. Koneckonců, toaleta musí být v každém doma udržována dokonale čistá a dezinfikovaná. Měla by být denně otřena antibakteriálním přípravkem. Ze špinavé mísy se může objevit nejen nepříjemný zápach, ale do ovzduší se budou uvolňovat bakterie a částice, které jsou škodlivé pro lidské zdraví. Z tohoto důvodu se vyplatí znát každý tip a trik, který vám může pomocí rychle, kvalitně a efektivně vyčistit záchod.

Lidové prostředky na čištění

Lidové triky přicházejí na pomoc za každých okolností, včetně úklidu domácnosti. Pokud jste zastáncem přírodních prostředků, tak vám tyto tipy přijdou vhod. Můžete je použít, pokud mají rodinná příslušníci astma, jsou alergičtí na chemikálie nebo máte doma děti a domácí zvířata. Jedním z receptů je 5 lžic jedlé sody smíchané s tekutým mýdlem a 1 lžící hrubé soli. Směs smícháte dohromady, nanesete produkt houbou a necháte 30 minut působit.

Stejně tak můžete jednoduše nalít do toalety půl láhve stolního octa a neoplachovat 3 hodiny. Nebo smíchejte 5 lžic jedlé sody a 2 lžíce hořčice. Přidejte několik kapek vody, dokud se nevytvoří kaše, důkladně touto směsí potřete mísu a nechte hodinu působit.

Použít můžete také 1 balení kyseliny citronové se 4 lžícemi soli, kterými posypete záchodovou mísu a cca po 30 minutách odstraníte vlhkou houbou. Existuje i mnoho dalších triků, ale suroviny zůstávají prakticky stejné.

Účinné chemikálie

V každém obchodě s potravinami a drogerii najdete police plné čisticích prostředků, antibakteriálních gelů a toaletních tablet. Cenová politika pro ně je zcela odlišná, než u domácích prostředků, ale ne vždy má drahý produkt požadovaný účinek. To, že je drahý neznamená, že bude také kvalitní. Mezi ženami v domácnosti jsou ovšem známé osvědčené produkty a značky, na které se můžete skutečně spolehnout a nemusíte se bát do nich investovat své peníze.

Fotografie: Freepik

Mezi produkty, které mají stovky kladných recenzí, a jistě jste o nich již slyšeli, patří například Domestos, Mister Muscle, Silith, Sanox, Sarma, Sanita nebo Sanfor. Bez ohledu na to, pro kterou značku a konkrétní produkt se rozhodnete, nikdy si nezapomeňte přečíst pokyny na použití. U každého z těchto produktů se to může poněkud lišit.

Základní opatření

Úklid záchodové mísy není nejpříjemnější, ale naprosto nezbytný. Ať už se rozhodnete pro použití chemikálií nebo přírodních složek, měli byste stále dodržovat preventivní opatření a základní hygienické zásady. Nikdy nezapomínejte nosit gumové rukavice a nezapomeňte vyhodit houby, kterými byla umyta toaleta. Pokud je to možné, použijte obličejovou masku, používejte studenou vodu a nezapomínejte čistit také povrchy záchodu a nejen mísu. Po vyčištění a každém použití záchodu si pochopitelně musíte důkladně umýt ruce vodou a mýdlem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]