Neobvyklé využití tablet do myčky při úklidu domácnosti. Ušetřete peníze a usnadněte si práci

Fotografie: Freepik

Tablety do myčky se staly nepostradatelným atributem každé kuchyně, protože se ukázaly jako mimořádně účinné při odstraňování nečistot z nádobí. Jejich sílu lze však využít jinými způsoby.

Tablety do myčky již dávno nemají pouze jeden účel. Mohou snadno vyměnit prášek nebo odstraňovač skvrn a rychle vybělit ubrusy nebo závěsy. Kromě toho jsou skvělým řešením na spálené hrnce, mastnou troubu, zažloutlou záchodovou misku a plesnivý buben pračky. Tyto a další způsoby použití vám popíšeme níže. I pokud nemáte myčku na nádobí, je možné, že tablety do myčky kupovat budete. Určitě se osvědčí nejen v nouzových situacích.

Tablety do myčky nádobí vyčistí spálené hrnce

Připálený hrnec je hned dvojí pohroma: znemožní konzumaci vařeného pokrmu a znesnadní následné mytí hrnce. Pokud se chcete problému rychle a efektivně zbavit, sáhněte po tabletě do myčky. Vložte ji do připáleného hrnce, zalijte horkou vodou a nechte působit přes noc. Ráno už hrnec umyjete tak, jako by byl znečištěn po normálním vaření.

Fotografie: Freepik

Tablety do myčky nádobí odmašťují troubu

Časem se vnitřek trouby znečistí a zamastí. Pokud už jste zkoušeli všechny možné přípravky, ale nic nepomohlo, nevěste hlavu. Můžete použít tablety do myčky – vložte jednu do pekáče, zalijte horkou vodou a vložte do trouby. Nechte dvě hodiny v zavřené troubě a pak už jen troubu opláchněte horkou vodou.

Tablety do myčky odstraní mastné stopy

Účinným specifikem je také tableta do myčky rozpuštěná ve vodě, díky které můžete rychle odstranit všechny zbytky uvnitř trouby, okapů, skříněk a parapetů. Všechny povrchy by měly být směsí pečlivě očištěny – budou se lesknout.

Tablety do myčky vyčistí pračku

Neustálá vlhkost, čisticí prostředky a špinavé prádlo způsobují, že se uvnitř pračky objevují nevzhledné stopy usazenin, plísní a zápachu. Pro jejich odstranění stačí nastavit program s teplotou 60 stupňů a hodit dvě tablety do bubnu pračky.

Fotografie: Freepik

Tablety do myčky pro zářivou toaletu

Zažloutlá místa v záchodové míse nevypadají nevzhledně. Mohou být způsobena vodním kamenem. Pokud se jich chcete rychle zbavit, stačí ve vodě v záchodové míse rozpustit tabletu do myčky. Pak do této směsi namočte štětku do záchodu a postižená místa jí vykartáčujte.

Tablety do myčky bělí ubrusy a závěsy

Pokud chcete obnovit původní bělost zažloutlých záclon nebo odstranit obtížné skvrny z bílých ubrusů, sáhněte po tabletě do myčky, protože to bude skvělé jako prostředek na bělení a skvrny. Vyperte je na 60 stupňů spolu s ubrusem či záclonami. Je třeba si uvědomit, že tato metoda funguje pouze na bílých tkaninách.

Tablety do myčky pro krásné příbory

Naplňte dřez teplou vodou a vložte do něj tabletu. Počkejte, až se rozpustí, a poté do směsi vložte příbory. Po několika minutách je jen otřete houbou a osušte.

Zdroj: Goodhousekeeping