Tento malý dům je široký jenom 2 metry. Přesto má vše, co jeho obyvatelé potřebují

Bydlení v menších nemovitostech není nic výjimečného. Toto je však skutečný unikát. Tento malý dům má šířku jenom dva metry. Že to není možné? Ale je. Možná si v tu chvíli říkáte, že se v něčem takovém nedá žít. Že je zde prostor velmi stísněný, nebo že zde dokonce mnoho věcí chybí. My vás do takového domu vezmeme. Garantujeme vám, že vás pozitivně překvapí.

Najdete ho v Londýně

Pokud nebudete věřit našim fotografiím, tak se na daný dům můžete klidně zajet podívat. Najdete ho v Londýně, kde ho majitelé koupili za pro mnohé dost možná neuvěřitelnou sumu. Stál je 1,2 milionu EUR. Za tu cenu se dá pořídit mnohem větší bydlení. Žádné ale nepřináší tolik unikátů, jako tato nemovitost.

Byl postavený v uličce

Jak je možné, že je tento malý dům jenom 2 metry široký? Odpověď je celkem jednoduchá. Více místa zde prostě nebylo. To proto, že původně se zde nacházela ulička, kterou se dalo projít. Ta však byla zastavěna právě daným domem. Tím je jasné, proč právě tato šíře.

Povedená rekonstrukce

Jedná se o dům v původní zástavbě, čemuž také dopovídá jeho stáří. Nutno však dodat, že se nemusíte ničeho obávat, jelikož dům prošel v roce 2013 rekonstrukcí. A ta byla skutečnou výzvou. I proto si majitelé raději najali profesionály z architektonického studia. Pro ně to byla velmi zajímavá zakázka, jelikož na něčem podobném ještě nikdy nepracovali.

Důraz na praktičnost

Je jasné, že když je dům jenom 2 metry široký, musí se udělat celá řada kompromisů při jeho zařizování. Co je v daném směru rozhodně to nejdůležitější? Je to důraz na praktičnost. Vše musí sedět doslova do posledního centimetru. Zatímco ve velkých domech pár centimetrů nehraje roli, zda má tato míra roli klíčovou.

Je to dokonalé bydlení

Pokud jste si na začátku článku nedovedli představit, jak takové bydlení vypadá, nyní už to víte. Jistě jste změnili názor. I přes malé rozměry bylo dosaženo toho, co majitelé chtěli. Mít krásné a zároveň i praktické bydlení.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]