Tento moderní dům lze postavit pouze za 4 dny pomocí elektrického šroubováku

Bydlet ve vlastním je snem každého z nás. Někdo si koupí byt a někdo zase dům. Ovšem někdo se ten dům nejdřív rozhodne postavit. Většinou jde o projekt na několik měsíců a mnohdy i let. Dům, který vám dnes představíme, však postavíte za pouhé 4 dny.

Francouzská společnost představila domy, které se skládají ze stohovatelných bloků a stavějí se podobně, jako oblíbená dětská hračka Lego. Tyto bloky mohou být seskupeny tak, jak sestavujete nábytek IKEA. Pomocí přiloženého návodu. Domek v podstatě postavíte pouze za pomocí elektrického šroubováku. Poprvé se tyto domy objevily na trhu před dvěma lety.

Domy jsou navrženy vzdušně, moderně s otevřenými prostory. Nechybí ložnice, obývací pokoj, jídelní kout, kuchyně a dokonce můžete mít i parádní terasu. Stejně jako každý jiný dům má i tento dvě koupelny, ložnici a dva menší pokoje. Co tento dům však odlišuje od většiny jiných domů je skutečnost, že tento nebudete muset stavět celý rok, ale pouhé 4 dny a potřebovat budete pouze návod a elektrický šroubovák. Určitě se hodí vždy i pomocník k ruce. Cena domu se mění v závislosti na použitém materiálu, velikosti a dalších přídavných prvcích na přání zákazníka.

Po zadání objednávky a zaplacení vám přijde stavebnice (stavební bloky) a hra může začít. Dřevěné kostky, které jsou všechny recyklovatelné a jsou vyrobeny z pěnové izolace z expandovaného polystyrenu (EPS), jsou plněné mezi vodotěsnými laminovanými dřevotřískovými deskami. Bloky se používají k vytvoření základní struktury domu, včetně podlahy, stropu a stěn.

Pokud jde o stavbu domu, můžete buď požádat o manuál, ačkoli to by vás stálo další peníze navíc (poplatek za manuál) nebo požádat společnost, aby poslala stavební tým, který dům pod vaším dohledem poskládá/postaví. Postavení domu trvá skutečně pouhé 4 dny a nepotřebujete víc, než elektrický šroubovák. Po dokončení instalace máte možnost přizpůsobit strukturu domu – může to být venkovská chata, prostorná otevřená kancelář nebo dvoupatrový dům pro rodinu.

Hlavním cílem této firmy je poskytovat lidem levné, ale udržitelné a ekologické bydlení. Podle nich „vytápění představuje téměř 28 procent celosvětové spotřeby energie a je jednou z hlavních nákladů domácnosti. Společnost Multipod Studio, která je odhodlána vyvíjet řešení, patentovala jedinečný přístup k pasivní konstrukci, který poskytuje vynikající tepelnou izolaci za dostupnou cenu. Veškeré použité materiály jsou levné, tudíž dům je pro mnoho lidí, kteří si klasické nemovitosti nemohou dovolit, cenově dostupný.

Nízká cena a recyklovatelnost, dům PopUp House má všechny vlastnosti pasívních zítřejších domovů.“

Obrázky: wowamazing