Přes dvě stě let starý statek se jim podařilo zrekonstruovat na krásné místo k bydlení

Představujeme vám tento dechberoucí statek, který se rozprostírá na neuvěřitelných 139 hektarech. Na tomto velkém pozemku se nachází celkem čtyři nemovitosti a jedna z nich je opravdovým skvostem a dominantou. Je to menší dům, jehož fasáda je postavena z kamenů. Tento dům vás neuchvátí pouze zvenku, interiér vás doslova dostane.

Rustikální a přeci domácký styl v interiéru

Při vstupu do domu vás přivítá velice útulný obývací pokoj, který působí rustikálním dojmem. Hlavními prvky, co se týká použitého materiálu, je především dřevo a kůže. Prostorná kožená sedačka přímo vybízí k posezení a relaxaci. Při chladných večerech je možné se zde i ohřát u krásných krbových kamínek, které jsou obložené červenými cihlami.

Útulnosti celé místnosti dodávají položené barevné koberce na podlaze. Když plynule přejdete z obýváku dál, dostanete se do jídelního koutu, která je zařízen velmi prostě a také prakticky. Nechybí zde stůl se šesti židlemi a opět je vše ve dřevě. Prostornými okny sem proudí i dostatek světla.

 

Historicky laděná pracovna a nádherná odpočinková zóna

Co návštěvníka v tomto úchvatném domě oslní je jistě pracovna, která je zařízena ve velice historickém stylu. Jako by zde na vás dýchaly dějiny. Vše je velice do detailů propracované a dominantou je také dřevěný nábytek. Pozvolna se z pracovny dostáváme do prostoru, kde bychom chtěli rozhodně odpočívat

Odpočinková zóna, která se nachází před vstupem na terasu a zahradu je dokonalá. Na podlaze jsou dlaždice v zemitých barvách, a i interiér je v těchto barvách sladěn do posledního puntíku. Kožené sedačky a křesla poskytnou zcela určitě velké pohodlí.

Další místnosti v domě a úžasná terasa se zahradou

Nesmíme však opomenout ani prostornou kuchyňskou linku, která je zbarvená do čisté bílé. Zde se musí vařit přímo královsky.

V druhém patře domu se nachází i dvě místnosti. Jedna z nich je kouzelná menší ložnice a ta druhá je nespíš dětským pokojíkem, nebo pokojem pro návštěvy.

Exkurzi dokončíme na zahradě, respektive na terase, která je velice harmonickým a pokojným místem s výhledem do zeleně. Tento dům je skutečně oázou klidu a pohody.

Fotografie: Lilian Sharko & Réginald Gauthier

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]