Dům na svahu nabízí nejen úchvatný výhled, ale i řadu technologických vymožeností

Dům na svahu může být z architektonického hlediska určitým oříškem. Když se realizace povede, tak má jenom samé klady. To jasně potvrzuje tato brazilská nemovitost, která vyrostla v celkem prudkém horském svahu. Za nemovitostí stojí profesionálové z 24 7 Arquitetura, kteří si poradili jak se sklonem terénu, tak i dalšími věcmi. Pojďme společně nahlédnout dovnitř.

Nádherné okolí

Tento dům na svahu se může pyšnit něčím, co mohou ostatní nemovitosti jenom závidět. Je to nádherné okolí, do kterého je skvělý výhled. A to jak z míst v okolí domu, tak přímo z něho samého. I toto byla jedna z věcí, která se při návrhu řešila. Když už jde o dům na svahu, měl by nabídnout dokonalý výhled. Podle architektů byl dům také postaven ve vyšší nadmořské výšce, a to i díky tomu, aby byl rozhled opravdu jedinečný.

Dostatek přirozeného světla

Nejenom výhledy s umístěním domu souvisí. Je to také celková prosvětlenost, která je při bydlení důležitá. Aby však tento dům na svahu neměl ostrého denního světla až moc, byla řešena i jeho lehká orientace směrem na východ, stejně jako došlo k vysazení stromů a zeleně poblíž nemovitosti, díky čemuž bylo možné získat o potřebné zastínění.

Je zde vše, co člověk k životu potřebuje

Design samozřejmě šel i ruku v ruce s praktičností. V nemovitosti nechybí jak klasické místnosti denní potřeby, tak je zde také prádelna a nechybí zde také garáž. Toto je umístěno ve spodním, tedy prvním patře, zatímco to horní je vyčleněno právě obytným místnostem, včetně kuchyně, koupelny a toalety. Nechybí ani otevřená balkon, který prostor zajímavě zvětšuje.

Zvládá vyrábět energii

Vzhledem k velikosti této stavby je jasné, že spotřebuje i nemalé množství elektrické energie. Aby nedošlo k výraznému zatěžování přírody, jsou na její střeše umístěny fotovoltaické panely, které jsou schopny vyrobit kolem 1400 kW za měsíc. Energie se využívá jak na běžný provoz nemovitosti, tak třeba i na ohřev vody v bazénu, který je také součástí pozemku a přímo svádí ke každodenní relaxaci.

Fotografie: Pedro Kok