Vlastními silami si postavil dům za pouhých 130 000 Kč. Vystačil si s návody z YouTube

Fotografie: Depositphotos

Vloger Jacob Harrell postavil Tiny Home za 6 000 dolarů díky DIY videím na YouTube. Podívejte se na jeho příběh a dozvíte se, jak se můžete naučit nové dovednosti z DIY videí.

Máte rádi DIY videa? Pro ty, co nevědí, o co se jedná – DIY je zkratka „Do It Yourself“, v překladu udělej si sám. DIY videa jsou tedy návody, tipy a triky, jak si určité věci udělat sám, a ušetřit tak nějaké peníze a mít dobrý pocit z toho, že jste danou věc dokázali vytvořit sami. Internetem koluje tisíce různých DIY videí s různými vychytávkami. Jedno takové zaujalo vloggera Jacoba a ten si na základě dalších podobných videí dokázal postavit svůj malý domeček.

Kdo je Jacob a co udělal?

Vloger Jacob Harrell se ocitl v tíživé situaci, když se před dvěma lety stal nezaměstnaným. Nyní 27letý dokumentarista pracoval pro dokumentární platformu CNN „Great Big Story“ a natáčel videa. V jednom z dokumentů postavil malou kancelář za týden. Poté, co byl propuštěn, napadlo ho přeměnit malou kancelář na dům s návody z DIY videí na Tiny Homes.

Harrel na svých sociálních sítích sdílel: „Nápad přišel většinou z toho, že jsem chtěl zkusit začít podnikat a pronajímat malé domy, protože to bylo v té době populární kvůli pandemii koronaviru a lidé chtěli jezdit na pobyty.“

Stavbu podrobně dokumentoval

Videoproducent se rozhodl postavit malou chatku na svém dvorku v Cotswolds, malebné části venkova v Anglii. S pomocí videí DIY na Tiny Homes postavil Harrell malý dům za čtyři měsíce, což ho stálo asi 6 000 dolarů (asi 130 000 Kč). Harrell dokumentoval celý proces stavby domu na svém kanálu na YouTube. Tento kanál mu sloužil jako dočasný zdroj peněz, aby ho udržel nad vodou, zatímco bude hledat jinou práci.

Malý dům má jedinečný tkaný exteriér, který Harrell vytvořil pomocí spousty vrbového a lískového dřeva. Nápad si vypůjčil od umělce, jenž pomocí přírodních materiálů vytvořil obří hnízda. Celý projekt také využívá solární panely, což mu umožňuje být částečně soběstačným v oblasti energetiky. Harrell zároveň uvádí, že chtěl ukázat, že to není jenom o penězích, ale také o zdravém životním stylu a o tom, jak si vytvořit vlastní útočiště snů.

1 muž a 1 zchátralý dům: Šikovný snílek během dvou let proměnil ruinu k nepoznání

Za celý projekt Harrell utratil kolem 6 000 dolarů, což je v porovnání s cenou koupě hotového domu velice nízká částka. Většinu práce si Jacob udělal sám, proto je ta cena takto nízká. Harrell také doufá, že se jeho zkušenosti a nápady z projektu přenesou na lidi, kteří se rozhodnou postavit své vlastní malé domky.

Harrell je zároveň velkým propagátorem toho, že se lidé mohou naučit mnoho nových dovedností z DIY videí na YouTube. Podle něj jsou tato videa vynikajícím nástrojem pro to, aby se lidé naučili, jak věci fungují a jak je lze opravit, a aby tak mohli získat větší sebevědomí pro vlastní projekty.

Zdroj: My Positive Outlooks

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]