Tipy, jak si zařídit útulnou ložnici snadno a rychle

Fotografie: Shutterstock

Po čem nejvíce toužíte během pošmourných a neustále se zkracujících dní? Po kvalitním odpočinku. Zařiďte si svou ložnici tak, že se v ní budete cítit skvěle, dokonale si v ní odpočinete a bude vaším bezpečným přístavem i ve dnech, kdy byste nejraději vůbec nevstávali do práce.

Udělejte si ze své postele svůj bezpečný přístav

Základem každé ložnice je kvalitní a komfortní postel. Pokud sdílíte ložnici s partnerem, vsaďte na veliké manželské postele, ve kterých si dopřejete ničím nerušený a luxusní spánek. Při výběru preferujte rozměry postele 160×200 cm a 180×200 cm. Menší rozměry manželských postelí by sice znamenaly, že se musíte s partnerem více tulit, ale nebyly by ani zdaleka tak pohodlné.

Polštáře a příjemné ložní prádlo jsou prioritou

Postel samozřejmě doplňte pohodlnými polštáři a ložním prádlem, které bude teplé a příjemné na dotek. Barvy volte tak, aby ladily s interiérem vaší ložnice. Nebojte se polštáře a přikrývky obohatit o huňaté deky, do kterých se zabalíte v případě, že si budete chtít dopřát extra pohodlí.

Udělejte v ložnici pořádek a maximum věcí schovejte do skříní

Víte, jaká věc dokáže zničit útulnou a příjemnou atmosféru? Nepořádek. Zatočte s ním a veškeré své oblečení, náhradní ložní prádlo a další předměty, důsledně uklízejte do skříně. Na pohled větší ložnici vám zajistí šatní skříň se zrcadlem. Dejte si ovšem pozor na to, abyste na ni nekoukali přímo z postele – toto umístění skříně není vhodné z pohledu učení feng šuej.

Dopřejte si pocit tepla každý den

Kromě postele, příjemného ložního prádla, dostatku polštářů a skříně, do které schováte vše, co můžete, se do ložnice bezvadně hodí také koberec. Čím měkčí, tím lepší. Vaše každodenní vstávání totiž díky tomu bude mnohem příjemnější. Zapomeňte na studené podlahy a zútulněte si svou ložnici kusovým kobercem, který položíte po obou stranách postele.

Fotografie: Shutterstock

Maličkosti se počítají, nezapomínejte na to

Nejsou to ale pouze velké věci, které dělají z ložnice místo, ve kterém rádi usínáte a každé ráno se s radostí probouzíte. Velký efekt mají i dekorace a malé předměty, které pro vás mají citovou hodnotu. Na noční stolek si proto položte svou oblíbenou fotografii, suvenýr, který jste si přivezli z cest nebo jiný předmět, se kterým vás pojí citové pouto. Maličkosti se totiž počítají a mohou být tou nadstavbou, která z průměrné ložnice vytvoří útulnou oázu vhodnou k odpočinku.

Zpříjemněte si šedivé podzimní a zimní dny tím, že se před venkovní tmou schováte do hřejivé náruče své ložnice. Investujte do kvalitní postele, ložního povlečení, polštářů, prostorné skříně, která pojme veškeré vaše oblečení. A nezapomínejte ani na dekorace a maličkosti, se kterými vás pojí citové pouto.