Tipy na zdobení vchodu do domácnosti, které udělají dojem na jakoukoliv návštěvu

Fotografie: Depositphotos

Vchod do domu je první věcí, kterou spatří každá návštěva. Podívejte se, jak zajistit, aby váš domov působil útulně a každý se k vám těšil.

Všichni víme, že první dojem je důležitý. První, co naše návštěva u nás doma uvidí, jsou vchodové dveře. Jak zajistit, aby působily útulně a decentně? Ve většině domácností se z vchodu do bytu stává odkládací místnost a hromadí se zde přebytečný odpad z domácnosti. To je ale velká chyba. Základní věcí, která by ve vchodu do bytu nebo domu neměla chybět je dostatečně velký úložný prostor, kam se právě přebytečné věci schovají a nebudou na očích hned při vstupu do místnosti. Mějte na paměti, že méně je někdy více.

Čím ozdobit vchod, aby všechny příchozí lákal k návštěvě

Ideální je, aby ve vchodu byly umístěny pouze 2 – 3 výrazné prvky, aby prostor nepůsobil přeplácaně. Na botník je vhodné i praktické položit si mělkou misku pro odklad peněženky a klíčů po příchodu domů. Vždy budete vědět, kde je máte, a i když budete pospíchat, budete mít tyto dvě důležité věci hned po ruce. Omezíte tak možnost jejich ztráty nebo „zašantročení“. Klíče a peněženka patří k nejčastějším věcem, co se v domácnosti ztratí.

Dostatečnou pozornost je potřeba věnovat osvětlení, zvláště pokud místnost, kde se vchod do domu nachází, nemá okna. Pocit většího prostoru a zesílení přirozeného světla docílíme pomocí umístění zrcadla. Závěsné světlo nám může poskytnout stylový prvek, ale i důležitý zdroj osvětlení. Správně umístěné zrcadlo totiž opticky zvětšuje místnost a dodává ji světlo. Další možností je lustr. Místnost také můžeme obložit pomocí nástěnných svítidel, aby došlo k vytvoření intimnější atmosféry.

Důležité prvky, které dohromady tvoří hlavní dojem

Nesmíme ale zapomínat ani na to, co je umístěno na podlaze. Volba koberce je neméně důležitou součástí, která dodá celé místnosti potřebný nádech. Při výběru koberce je potřeba se soustředit hlavně na jeho barvu a případné vzory. Při výběru botníku je vhodné zvolit takový, na který se dá pohodlně posadit a nazout si boty. Vaši návštěvu to jistě při odchodu potěší více, než hektické obouvání se ve dveřích.

Fotografie: Unsplash

První věc, co každý příchozí udělá, je sundání obuvi a kabátu. Při rozvržení místnosti je potřeba toto vzít v potaz a věšák na oblečení a prostor na boty umístit strategicky a prakticky. Háčky lze zvolit ve vhodném dekorativním stylu, aby nám kromě funkce praktické plnily i funkci estetickou. Pro zútulnění místnosti se doporučuje na zeď pověsit obraz. Do chodby se výborně hodí malba krajiny nebo Vašeho oblíbeného zvířete. Ideálním místem je proti dveřím, hosté si tak obrazu hned při vstupu do místnosti všimnou.

Zdroj: Redakce