Vánoční dekorace z větviček za pár korun. Udělají radost vám i přátelům

Fotografie: Adobe Stock

Sháníte vánoční dekorace na poslední chvíli? Nechce se vám utrácet horentní sumy za něco, co použijete jen jednou do roka? Zkuste si vyrobit tento vánoční stromek v rustikálním stylu. Postačí vám sesbírané suché větvičky a pár typicky vánočních ozdob. Vytvoříte hezkou kompozici stromku, kterou svážete provázkem a dozdobíte dle své fantazie.

Přírodní dekorace, kterou zvládnou vyrobit i děti

Tuto přírodní ozdobu můžete zavěsit na zeď a využít ji třeba i jako adventní kalendář. Chcete-li vyrobit vánoční strom z větviček, budete potřebovat jen pár základních věcí:

  • Asi 10 větviček různých délek. Nesmí být zcela suché, aby se nelámaly.
  • Jutový motouz.
  • Vánoční ozdoby: sušené pomeranče, šišky, tyčinky skořice, perníčky, slaměné ozdoby atd.
  • Vhodné místo a háček nebo hřebík pro zavěšení vánočního stromku.

Jak postupovat?

Uspořádejte větvičky na podlaze od nejkratší po nejdelší nebo je nařezejte a zkraťte na požadovanou velikost.

Nyní bude třeba svázat větvičky pevně k sobě. Použijte pevný motouz a uzly, které spolehlivě drží. Začněte s těmi nejkratšími větvičkami a postupujte směrem dolů, kde budou nejdelší větve jako základna stromku. Není to složité, stačí chytit rytmus a během pár minut máte svázáno.

Pokud se vám větvičky posouvají a nedaří se vám je pevně přidělat, pomozte si trochou lepidla. Otestujte, zda vše dobře drží a můžete se pustit do zdobení.

Na jednotlivé větvičky můžete navázat mašle, přidělat sušené ozdoby nebo jiné dekorace dle vaší libosti. Stromek můžete ladit i do konkrétní barvy dle vašeho interiéru, aby tam skvěle zapadl. Výborně se k přírodnímu stromku hodí také slaměné ozdoby, které za pár korun koupíte třeba na vánočních trzích.

Fotografie: Adobe Stock

Kam stromek pověsit?

Hodí se na stěnu třeba do předsíně nebo do haly. Umístit jej ale můžete i do dětského pokoje, kde může snadno plnit roli adventního kalendáře.

Stačí, abyste na větvičky zavěsili dvacet čtyři pytlíčků s drobným překvapením pro každý den adventního očekávání. Děti si mohou balíček vždy ráno rozbalit a radovat se z malé drobnosti, kterou jste pro ně nachystali.

Fotografie: Adobe Stock

Tuto dekoraci můžete také darovat přátelům jako drobný vánoční dárek. Prakticky nic vás nestojí, ale udělá radost. Vaší fantazii se meze nekladou. Sami jistě postupem času najdete možnosti, jak tuto snadnou dekoraci využít.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]