Ručníky hebké jako samet a měkké jako peřina. O vše se postará náhražka aviváže

Fotografie: Depositphotos

Abyste důsledkem praní neztratili původní jemnost a měkkost ručníků, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Po každém praní budou vaše ručníky příjemně heboučké.

Ručníky často důsledkem praní ztvrdnou a jejich povrch se stane hrubým a škrábe. Utírání do takového ručníku může být příjemnou masáží, ale po relaxační koupeli se každý rád zabalí do měkké heboučké látky. Aby byl váš ručník i po několikátém vyprání dokonale měkký a hebký jako nový, vyzkoušejte tento trik a vyrobte si přírodní aviváž. Vy a vaše pokožka to zaručeně oceníte.

Jak ručníky změkčit

Ručníky jsou používány každý den a v důsledku častého praní může jejich látka zdrsnět. Utírání s nimi pak není vůbec příjemné. Abyste nemuseli staré ručníky vyhazovat, můžete je opět zjemnit. Tento osvědčený trik jim vrátí původní hebkost. Užijte si opět hebkost měkkých ručníků pomocí této náhražky aviváže.

Jak ručníky vyprat, aby byly hebké

Ručníky vložte do bubnu pračky a do zásobníku na prací prostředek nalijte 250 ml octu a nastavte program rychlého praní. Po skončení pracího programu do přihrádky na prací prostředek přidejte 50 g jedlé sody a opět vyperte rychlým praním. Po vyprání nechte ručníky uschnout. Výsledkem vám budou dokonale hebké a jemně nadýchané ručníky, jako by byly úplně nové.

Fotografie: Freepik

Nechte ručníky odmočit

Dalším účinným způsobem, jak ručníky opět zjemnit, je nechat je před praním odmočit. Do větší mísy nebo lavoru napusťte studenou vodu a přidejte trochu octu a citronové šťávy. Směs zamíchejte a ručníky do ní namočte. Klidně nechte ručníky namočené přes noc, ale stačí i pár hodin. Následně je vyperte, jak jste zvyklí, a užijte si jejich obnovenou hebkost.

Proč ručníky praním tvrdnou

Jednou z příčin, proč jsou ručníky po vyprání tvrdé, je přeplňování bubnu pračky. Pokud buben naplníte příliš velkým množstvím oblečení, prací prášek se z ručníků nedokáže zcela vymáchat. Ulpí potom na vláknech a při vysychání tvrdne. Druhou příčinou může být nastavená nízká teplota praní. Pokud je teplota vody během praní moc nízká, prací prostředek se nemůže dostatečně rozpustit a opět ulpívá na vláknech ručníků i dalšího oblečení.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]