Třináctiletý chlapec měl nelehký úkol. Stavba malého domu se mu povedla na jedničku

Stavba domu je obvykle něco, do čeho se pouští dospělí. Ne však v tomto případě, kdy se do realizace pustil teprve třináctiletý chlapec. A jak to dopadlo? Na to se podíváme společně. Nutno říci, že taková aktivita není moc běžná, jelikož děti ve třinácti letech mají celou řadu jiných zájmů než to, že by stavěly nemovitosti. Malý Luke je však výjimkou.

Nudil se a chtěl něco dělat

Proč se Luke rozhodl postavit si dům? Jelikož se nudil. Bloumat po městě, hrát počítačové hry, nebo koukat do mobilu ho nebavilo. Chtěl zkusit jinou aktivitu a mezi tu měla patřit stavba domu. Nejprve to byl jenom nápad, ale postupem času se rozhodl, že se to toho skutečně pustí naplno.

 Sehnal si vše potřebné. A to levně

Než se mohl pustit do práce, potřeboval nářadí, materiál další věci. Byl natolik šikovným, že si vše dokázal opatřit sám. Něco si půjčil, řadu věcí dostal zdarma a něco koupil velmi levně. Sám odhaduje, že stavba domu ho vyšla na zhruba 1 500 dolarů. V této sumě je zahrnuto vše. Jasně to ukazuje, jak levné mohou být nemovitosti, když se na to jde správně.

Trochu pomoci od rodičů

I když stavba domu primárně probíhala v samotné režii daného hocha, nelze zapomínat na to, že částečně mu pomáhali rodiče. A to jak finančně, tak ve chvíli, kdy něco nezvládl sám a bylo potřeba přidat pomocnou ruku. To ale není nic výjimečného, jelikož to je běžný jev na řadě jiných staveb, kde se dělá vše svépomocí.

Skvělý úkryt jenom pro něj

Zatímco jiní chlapci si možná postaví bunkr na stromě, on si postavil dům. A ten je nyní jeho dokonalým úkrytem a místem, kde se může ukrýt před okolím i před rodiči. A kdo ví, možná se sem v budoucnu také nastěhuje, jelikož nejde jenom o obyčejnou hrubou stavbu. Uvnitř je i vybavení, jako třeba mikrovlnná trouba, postel, televize a další nezbytnosti.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]