Staré palety rodině posloužily na výrobu originální podlahy

Využít palety na výrobu nábytku, je celkem běžné a známé. Tato rodina se však rozhodla, že z nich zhotoví něco jiného. A vzhledem k plánům, jaké měla, to znamenalo, že je musela shánět delší dobu, jelikož palet bylo potřeba opravdu dost. Nakonec potřebné množství sehnali a mohli se pustit do práce. A co bylo na konci jejich nápadu? Unikátní dřevěná podlaha v jejich domě.

Palety bylo třeba rozebrat

Když je v plánu nová dřevěná podlaha, tak řada lidí zamíří do obchodu, koupí prkna a může se pustit do práce. V této situaci, kdy jsou základem staré palety, však bylo nutné vyřešit jinou věc. Získat z nich jednotlivá prkna. Byla to náročná práce, se kterou pomáhala celá rodina. Bylo třeba vždy vytáhnout několik hřebíků, aby mohlo být prkno uvolněno.

Prkna bylo třeba opracovat

Použít na podlahu hned surová prkna by nebyl dobrý nápad. Proto když byly palety rozebrány, bylo nutné jednotlivá prkna důkladně opracovat a připravit. Tady už to svépomocí nešlo a musela přijít na řadu technika. Jedině díky ní to šlo rychle a kvalitně.

Mohlo se jít na to

Stejně jako u jakékoliv jiné podlahy, i u této se začalo základem, kde posloužily klasické OSB desky, které se u pokládky podlah využívají stále častěji. Na ty už mohly přijít prkna, jejichž základem byly právě palety. Začalo se s pokládkou a už v tu dobu bylo jasné, jak bude podlaha z palet vypadat originálně, jelikož každé prkno má jiný odstín. To je něco, co se u běžných kupovaných prken podaří jenom málokdy.

Podlaha vypadá dokonale

Když byla podlaha dokončena, stačilo už jenom její ošetření, na což posloužil bezbarvý lak, který zároveň vytvořil i nezbytnou ochrannou vrstvu. Když lak zaschnul, bylo možné podlahu poprvé plnohodnotně vyzkoušet. A byla skvělá. Jak by také ne, když jde o kvalitní dřevěnou podlahu. V tomto případě bez drahých investic, jelikož rodina dokázala většinu palet opatřit zcela zdarma.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]