Troubu lze vyčistit efektivně a zároveň ekologicky za pomoci citronu, octa a jedlé sody

Najít rady, jak vyčistit troubu ekologicky, je snadné. Postačí vám ocet, citron, ale i jedná soda. Tyto běžné věci jí dodají opětovnou čistotu. Stačí je jenom správně použít. Abyste to zvládli i ve vaší domácnosti, podíváme se společně na pětici osvědčených metod, které fungují velmi dobře. Doporučujeme je vyzkoušet.

Citron

Jak vyčistit troubu pomocí citronu? Stačí vzít tři citrony a vymačkat z nich šťávu. Buď do zapékací mísy, nebo přímo na pečicí plech. Vložte do trouby a udržujte v ní teplotu 250 stupňů Celsia po dobu 30 minut. Potom troubu vypněte a počkejte, až vnitřek vychladne na snesitelnou teplotu. Potom vezměte vlhký hadřík a otírejte veškeré nečistoty. Půjdou dolů velmi jednoduše.

Ocet

Skvělý ekologický pomocník, který likviduje bakterie a také odmašťuje. Stačí, když nalijete trochu octa do rozstřikovače a aplikujete ho dovnitř trouby. Potom ji zavřete, zapněte ji na 120 stupňů a tuto teplotu udržujte 10 minut. Po vychladnutí vezměte opět vlhký hadřík a setřete nečistoty, bakterie i veškerou mastnotu. Jednoduché.

Jedlá soda

I tento pomocník se hodí, když hledáte rady, jak vyčistit troubu. Postačí, když sodu smícháte s vodou, aby vznikla pastovitá konzistence. Tu následně pomocí houbičky nanesete na špinavé části trouby, tu zavřete a necháte dvě hodiny působit. Potom troubu otevřete a vlhkou houbičkou dočistíte.

Co když chcete čistit mikrovlnnou troubu?

I pro vás máme další dva osvědčené tipy. První je postaven na čištění roztokem, který vznikne z půl sklenice vody, půl sklenice octu a jedné lžičky soli. Vše rozmíchejte, položte dovnitř a zapněte troubu na 5 minut. Potom ji nechte asi 10 minut zavřenou. Následně otevřete a hadříkem odstraňte nečistoty, které půjdou krásně dolů.

Druhá metoda je založená na sklenici vody se lžičkou octa. Tu dejte do mikrovlnky a tu zapněte opět na 5 minut a potom ji nechte dalších 10 minut zavřenou. Následně namočte houbičku do vody, posypte ji jedlou sodou a tou začněte čistit vnitřní plochy. I v tomto případě půjdou nečistoty skvěle dolů.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]