Recyklace nepoužívaných věcí v domácnosti. Své uplatnění naleznou na zahradě

Doma se nachází běžně různé vaci, jako jsou například noviny, karton, láhve od vína, plechovky, PET láhve a spoustu dalšího, co končí v odpadkovém koši. To vše a mnohem více bezvadně využijete na své zahradě. Dejte některým věcem ještě šanci a využijte je ve svůj prospěch.

Karton a noviny

Karton i noviny vám mohou být ještě k užitku. Použít je můžete na kompost, k potlačení růstu plevele, ale i k výrobě zahradních dekorací. Kartonové krabičky lze použít i k předpěstování sazeniček.

Láhve od vína

Vyrobit se z nich dají nejen úžasné dekorace, ale podaří-li se vám nastřádat větší množství láhví, vyrobíte z nich snadno ozdobný skleněný lem kolem chodníčků/záhonku. Použít je můžete i praktickým způsobem k zavlažování. Naplníte je vodou a zaboříte hrdlo do hlíny.

Alobalová folie

Stává se, že do alobalu zabalíme svačinku nebo jej použijeme jinak a alobal, který zůstane pokrčený a byl již za nějakým účelem použit – vyhodíme. Což je škoda. Například kočky nebo ptáci alobal nemají rádi. Stačí uvázat pár proužků na keře či stromky a uchráníte tak úrodu a zahradu, před nezvanými hosty.

Lógr a čaj

Nejenže poslouží jako přírodní hnojivo, ale odpuzují některé škůdce. Použité čajové sáčky, čajové lístky i kávová sedlina jsou perfektním řešením pro mnoho vašich problémů na zahrádce. Zlepšují strukturu půdy, přidávají dusík a také poskytují fosfor, draslík, hořčík a měď.

Vaječné skořápky

Vaječné skořápky také nemusí končit v koši. Rovněž poskytují půdě živiny. Použít je můžete také k předpěstování sazeniček či dokonce k výrobě dekorací.

PET láhve

PET láhve můžete použít opět k zavlažování, jako láhve od vína, postavit z nich fóliovník a výtečně poslouží k zbudování vertikální zahrádky.

Igelitové tašky

Igelitové tašky mají rovněž pestré využití. Buď je můžete nastříhat na proužky a použít k háčkování (igelitový kobereček) nebo dekorace na zahradu, kterým déšť neublíží nebo je jednoduše naplnit zeminou a použít namísto květináčů.

Fotografie: Pinterest, Doyouremember