Vypadá jako každá jiná garáž, ale každému, kdo do ní vstoupil, spadla čelist

Fotografie: Depositphotos

Jak je známo, garáže slouží především pro zaparkování aut a případné uložení nepotřebných věcí. Dá se z nich ale udělat i příjemné vnitřní posezení.

V dnešní době je většina garáží integrována do domu. Když zde zaparkujete auto, máte možnost se hned dostat přímo do budovy zadními dveřmi. To je velmi praktické řešení, ale v některých ohledech také dost nepohodlné, protože po odstavení auta garáž už moc nevyužíváte. V tomto případě zůstává prázdná, tmavá, obvykle studená a vlhká místnost. Na videu níže se můžete podívat na praktické řešení, které ukazuje, jak můžete ze své garáže jediným pohybem udělat sluncem zalité letní posezení.

Mnohem praktičtější garáž

Garáž, kterou uvidíte ve videu, vypadá obyčejně a stejně jako každá jiná. Má ovšem skvělou vychytávku. Uvnitř jsou připevněna další „vrata“, jež se dají snadno stáhnout. Vypadají jako velká prosklená okna s rámem dveří – a je tomu opravdu tak. V garáži tak můžete zaparkovat auto a zároveň tam mít příjemné a útulné posezení.

Díky těmto proskleným „vratům“ můžete mít místo garáže útulný prostor, kam lze dát nějaký set židliček a stolek. Tato stěna prakticky funguje jako moskytiéra, ale také o dost prosvětlí garáž. Tímto způsobem můžete pohodlně sedět uvnitř a číst si, poslouchat hudbu, nebo dokonce proměnit garáž v krytou venkovní jídelnu. Možností je mnoho a záleží jen na vás, co byste v takovém prostoru vymysleli.

Garážová vrata a zařízení

Máme tu pár skvělých tipů, jak si poradit, když máte chuť renovovat garáž. Prvním tipem jsou garážová vrata. Existují čtyři základní typy garážových vrat a tři druhy materiálů běžně používaných při jejich konstrukci. Pokud chcete tradiční garážový vzhled, typickým řešením jsou závěsná vrata. Dalším jsou sekční garážová vrata. Ta jsou ideální, když je prostor před garáží omezený, protože se otevírají vertikálně. Jsou perfektní pro novou garáž s estetickým vzhledem. Rolovací vrata jsou podobná sekčním garážovým vratům. Dveře se omotají kolem bubnu nad otvorem garážových vrat.

Pokud trávíte hodně času v garáži nebo ji zkrátka chcete mít čistou a uspořádanou, potřebujete nějaké vychytávky. Například automatická světla se senzory na pohyb mohou být užitečné pro někoho, kdo má v garáži opravdu úplnou tmu. Světlo se snadno instaluje a používá a pomůže vám zaparkovat auto na stejném místě pokaždé, když se aktivují pohybové senzory. Také nástěnný držák na kola je ideální do garáže k „zavěšení“ všech kol na zeď, díky čemuž docílíte většího volného prostoru v garáži.

Zdroj: FidelityHouse

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]