Vůně v koupelně jako v hotelovém pokoji. Vlastnoručně připravená směs ze surovin za pár korun vše hravě zařídí

Fotografie: Depositphotos

Vůně v koupelně je důležitá, protože patří k místům, kde se všichni rádi očistí od veškeré špíny a bakterií. Je jen třeba vědět, jak si zde takovou vůni udržet po dlouhou dobu.

Úklid koupelny nepatří k nejpříjemnějším úkonům, protože jde většinou o zdlouhavou a ne moc voňavou práci. Je spojena s vdechováním drsných čisticích a dezinfekčních prostředků. Kupujete je a používáte, protože chcete, aby vaše toaleta voněla jako v udržovaných hotelových koupelnách. Jenže za takové prostředky zbytečně utrácíte. Existuje totiž skvělá metoda, která je levná, netoxická a zaručuje skutečně exkluzivní vůni nejen na toaletě, ale i v koupelně.

Vůně jako v exkluzivní hotelové koupelně

Jak už bylo zmíněno, vůně v koupelně je pro mnoho lidí velice podstatná. Spousta lidí se o koupelnu a toaletu stará, ale používají k tomu chemické prostředky, jejichž vdechování může být nebezpečné. Čisticí prostředek určený do koupelny nemusí být drsný a příliš zapáchat chlórem. Ten, který má pěknou a dlouhotrvající vůni, bude jistě stejně účinný. A můžete si ho vyrobit sami. Potřebujete pouze 1 polévkovou lžíci soli, 3 lžíce octa a 1 kg libovolného pracího prášku nebo 1 litr pracího prostředku.

Smíchejte tyto přísady v jakékoli nádobě. Po chvíli si všimnete, že se prášek a sůl rozpustily. Teprve poté bude „lektvar“ připraven do akce. Použijte směs na vnitřní stěny toalety a zbytek nechte v nádobě. Budete ho potřebovat na čištění záchodového prkénka a celého záchodu zvenčí. Tentokrát však jeho čištění bude mnohem příjemnější. Vaše čistá, bílá a neposkvrněná toaleta bude vypadat a vonět skvěle. Vaši známí a přátelé budou ohromeni.

Jak odstranit vodní kámen z toalety

Pokud se ve vaší toaletě objevil vodní kámen, je třeba zasáhnout. Jestliže nedůvěřujete chemickým látkám, tyto rady se vám jistě osvědčí. Jedlá soda je účinný lék na vodní kámen na toaletě. Tento produkt má adstringentní a bělicí vlastnosti, proto jsou povrchy, na které se používá, dezinfikovány a zbaveny kontaminace. Soda jde často ruku v ruce s kyselinou citronovou, která boj s nežádoucí usazeninou ještě zefektivňuje.

Budete potřebovat 1/3 šálku jedlé sody a 1/4 šálku kyseliny citronové. Důkladně je promíchejte v misce a nalijte do záchodové mísy. Ingredience míchejte, dokud se nevytvoří pěna. Nechte roztok na toaletě asi 30 minut a poté ho opláchněte velkým množstvím teplé vody.

Dalším pomocníkem je ocet. Jde o produkt, který má silné čisticí a rozpouštěcí vlastnosti. Dokáže zabít a odstranit spoustu bakterií a mikrobů množících se v koupelnách. Když je tedy usazenina čerstvá a ještě nestihla obsadit větší plochu vnitřku toalety, vyplatí se sáhnout právě po octu. V takové situaci stačí po stranách toalety nalít sklenici této tekutiny. S těžšími nečistotami si poradí houbička namočená v octě.

Fotografie: Freepik

Úspěšné použití tohoto produktu však závisí na stupni znečištění toalety. Ocet v kombinaci s jedlou sodou umožňuje odstranit nejen vodní kámen, ale také nevzhledné žluté skvrny na toaletě. Navíc je to skvělé řešení, jak se zbavit nepříjemného zápachu v celé toaletě.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]