Ucpaný odpad lze vyřešit během chvíle. Stačí použít jedlou sodu a ocet

Pomocí tohoto triku dokážete odstranit nečistoty a špínu z trubek vašeho domova a uvolnit ucpaný odpad. Báječné na tom, je, že vám to nezabere více jak 5 minut. Jde totiž o naprosto geniální způsob, který dá vašemu domovu pocítit svěžest a zbaví ho zápachu. Pokud si myslíte, že trubky vašeho domova by se měly pročistit, určitě čtěte dále.

Usazeniny zdrojem nepříjemného zápachu

Každý dům má v sobě zabudovánu řadu trubek, kterými odcházejí odpady a nečistoty. Jejich čištění je pro čistý a útulný domov naprostou nezbytností. Jedná se sice o nepříjemnou činnost, ale její potřeba je důležitá. V opačném případě totiž dochází k usazování nečistot, které postupem času vytvářejí nepříjemný zápach. Zápach se postupně roznáší po celém domě, což není rozhodně příjemná věc. Navíc dochází v takových trubkách k hromadění hmyzu, který se tam začne rozkládat a hnít.

Čištění trubek je náročný úkol

Z výše uvedených důvodů je potřebné trubky pravidelně čistit, a chránit se tak před komplikacemi a nepříjemnostmi, které mohou usazeniny způsobit. Ovšem ne vždy, je čištění trubek snadnou záležitostí. Nevidíme do nich, a proto si nikdy nemůžeme být jistí, zda jsme je dobře vyčistili. Navíc jsou samý záhyb, za který se usazenina dostane snadno, ale čistidlo už třeba ne.

Existuje snadnější řešení

Naštěstí pro vás máme báječný způsob, jak tento problém vyřešit. Jedná se o trik, pomocí něhož vyčistíte vaše trubky snadno, efektivně a bezpečně. Jakmile to vyzkoušíte, sami zjistíte, že je to opravdu snadné. Už nikdy nebudete chtít zkoušet nic jiného.

Nyní vám prozradíme, co je potřeba udělat pro to, aby se vaše potrubí uvolnilo a všechny nečistoty a usazeniny zmizely. Nemusíte se bát, je to jednoduché a zvládne to téměř každý. Pro přípravu zázračného čistícího roztoku budete potřebovat:

  • 300 ml bílého octa
  • 100 g jedlé sody
  • 2 litry horké vody

Snadný postup čištění

Připravte si hrnec s vodou, který postavte na sporák na mírný oheň. Jakmile voda začne vařit, přidejte bílý ocet a vařte na mírném ohni dalších 10 minut.

Nyní si utvořte místo kolem potrubí, které chcete vyčistit. Máme tím na mysli například potrubí v kuchyňském dřezu, to znamená, že z kuchyňského dřezu odstraňte vše nepotřebné. Do potrubí (odpadu) nasypte jedlou sodu a zalijte to uvařeným roztokem vody s octem. Přes noc to nechejte být a ráno normálně pusťte vodu, ideálně co nejteplejší. Dojde tak k aktivnímu odstranění nečistot a vaše trubky budou opět čisté a volné. Samozřejmě se doporučuje tento proces provádět pravidelně jako prevenci proti nepříjemnému zápachu a nečistotám, klidně každý týden.

Ekonomicky výhodné řešení

Zde je také vhodné zmínit, že se jedná o velmi výhodné ekonomické řešení, neboť je k němu potřeba jen takových věcí, které máme běžně doma. Nemusíme tedy kupovat drahé prostředky, které se mnohdy minou účinkem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]