Zkušené hospodyně dobře vědí, proč pravidelně dávat sůl do záchodu. Předchází tak problémům

Fotografie: Depositphotos

Potrubí se může rychle ucpat, ale nevyžaduje zásah instalatéra. A z dobrého důvodu vám technika, kterou si osvojíte doma, pomůže mít čistou a svěží toaletu.

Stolice, tvrdá voda a další věci jsou prvky, které mohou způsobit ucpání potrubí. Naštěstí vám s jejich odstraněním může pomoci jednoduchý a ekonomický trik. Takže už nebudete potřebovat pomoc profesionálního instalatéra. Jedna věc je ale jistá – po vyzkoušení si tento trik rychle oblíbíte a budete ho používat neustále.

Jak poznat ucpaný záchod

Existuje několik znaků, které je třeba identifikovat, abyste pochopili, že vaše toaleta nebo umyvadlo jsou ucpány a musí být tedy odblokovány. Mezi přesvědčivé prvky, že je nutné zasáhnout, patří nepříjemný zápach, který vychází z kanalizace nebo pouhým okem viditelné nahromadění vody. Většinou za to může tuk, který se časem nahromadí.

Proč sůl uvolňuje záchod

Hlavním důvodem, proč je sůl dobrá, když je záchod ucpaný, je ten, že je skvělá při odstraňování mastnoty a vlhkosti. Je to také naprosto vynikající deodorant, který odstraňuje nečistoty z povrchů. Aby toho nebylo málo, jde o způsob, jak si vyčistit záchod bez chemie, která škodí zdraví a životnímu prostředí.

Pokud chcete tento úžasný trik dobře využít, nasypte si přes noc do záchodu šálek soli. Poté zalijte půl litrem vroucí vody. Počkejte dvě hodiny, poté přidejte další 3 litry vody a vlastně máte hotovo. Když pak každé ráno přijdete do koupelny, bude nejen skvěle vyčištěná, ale také svěží a voňavá.

Bílý ocet a jedlá soda

Ekologické produkty, jako je bílý ocet nebo jedlá soda, vám pomohou získat čistou toaletu a zbavit se jakékoli usazené špíny. Tento kyselý roztok působí jako vynikající deodorant, odvápňovací prostředek a dezinfekční prostředek a může být alternativou bělidla. Skvěle dokáže rozpustit ucpání. Pokud chcete tento způsob vyzkoušet, nasypte do záchodu šálek jedlé sody a počkejte 5 minut. Poté přilijte dva šálky octa. No a poté jen spláchněte.

Fotografie: Pexels

Horká voda a mycí prostředek

Nejprve dejte vařit čtyři litry vody do hrnce. Nalijte do odtoku velké množství prostředku na mytí nádobí, poté přidejte vařící vodu do toalety a nechejte oba produkty působit asi 15 minut. Ty budou fungovat jako odmašťovač pro ztenčení zátky přítomné v potrubí.

Zdroj: Hunker

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]