Sůl jako účinný čistič energie v domě – ocet a sůl v ložnici pomůže odstranit některé zdravotní a psychické neduhy

Pravděpodobně jste ještě nikdy neviděli u někoho na návštěvě misku s octem a solí, tudíž nemůžete vědět jak skvělé účinky tato kombinace má. Údajně ocet se solí v misce umístěné do ložnice čistí energii. Něco na tom bude a rozhodně nejde o novinku a něčí výmysl.

O soli se traduje, že je při čištění energie v domě tím nejúčinnějším komponentem. Trápí-li vás špatná nálada, chronická únava, nespavost, alergie, smutek či dokonce apatie, je docela možné, že se u vás doma nahromadila špatná energie. Přinést jste si ji mohli domů sami, ale klidně i nějaká návštěva. Tyto negativní vlny přispívají totiž k likvidaci záporných iontů v ovzduší. K nápravě vám stačí pouze čajová lžička soli, polévková lžíce octa a polévková lžíce vody.

Jak na to?

Sůl v tekutině nemíchejte, nerozpouštějte. Pouze ji do tekutiny nasypte a nechte klesnout ke dnu. Měla by zůstat viditelná. Někteří lidé čistí svůj dům i tak, že pouze naplní skleněnou mističku solí a pokapou jí octem. Tudíž zkusit můžete jednu nebo druhou variantu. Mističku se solí a octem pak postavte do místnosti, kde spíte nebo trávíte většinu času. Klidně si takových mističek připravte více a do každé místnosti dejte jednu – do kuchyně, obýváku, ložnice. Nádoba se solí a octem by měla být na světlém místě.

Následující den (tedy po 24 hodinách) se podívejte, zda se sůl vynořila na povrch nebo zůstala dole. Jestliže je sůl nahoře, postup opakujte i několik po sobě jdoucích dní, dokud sůl nezůstane na dně misky. To bude pro vás znamením, že je váš domov vyčištěn od negativních energií a možná i vy sami ucítíte, že je vám lépe. Toto čištění je možné provádět kdykoliv a dokonce i preventivně několikrát za měsíc.

Žádné čáry a máry, ale věda

Pokud kroutíte hlavou a říkáte si, že je to úplný nesmysl, pak čtěte dál. Čištění energií pomocí soli není žádná novinka a má i vědecké podložení. Sůl nasycuje vzduch zápornými ionty, které jsou pro lidské zdraví nezbytné. Jejich nízká koncentrace je škodlivá a pravdou zůstává, že jakákoliv lidská činnost tuto koncentraci ještě snižuje. V důsledku velmi nízké koncentrace vznikají i různé alergie, kožní problémy a vážné choroby. V uzavřeném prostředí, kde se většinu svého života zdržujeme, je výskyt záporných iontů velmi nízký. Žádné čáry a máry v tom určitě nehledejte.

Na pročištění domácnosti slouží i některé druhy rostlin, aromaterapie a téměř všechny druhy zvířat (mimo rybiček, hadů a terarijních zvířat) nejznámějším čističem energie je kočka. Jen pro srovnání v lese se nachází záporných iontů přes 100000 v 1cm3, zatímco v lidském obydlí jejich koncentrace rapidně klesá pod 100 na 1cm3 až k nule. Mimo to se k těmto účelům používají doma i originální solné kameny a úlomky ze solných jeskyní již po tisíciletí. Pokud takový kámen nemáte, vystačí vám miska se solí a octem.

Obrázek: pixabay