Udělejte si doma z bazénu vlastní moře. Slaná voda na rozdíl od chlorované prospívá pokožce

Fotografie: Freepik

Zbožňujete koupání v moři, ale víte, že se kvůli současné situaci do zahraničí déle nepodíváte? Pak si udělejte „malé moře“ u vás na zahradě. Stačí vyměnit chlorovanou vodu v bazénu za slanou. Samozřejmě, že po vás nechceme, abyste do bazénu sypali sůl. Prozradíme, jak na to.

Jestliže máte svůj bazén a láká vás koupání ve slané vodě, pak se rozlučte nadobro s chlorovanou vodou a jednoduše ji vyměňte za slanou. Docílíte toho pomocí solonizační jednotky.

Jak docílit slané vody?

Abyste měli v bazénu slanou vodu, budete potřebovat solonizační jednotku, která funguje na principu elektrolýzy. Do bazénu nasypte mořskou sůl, solonizátor se postará o zbytek.

Musí se jednat o mořskou sůl, která je určená přímo do bazénů. Obsahuje nižší procento soli než ta, která je v moři, aby nedošlo k poškození filtrace. Pro představu, mořská voda obsahuje 3,5 % soli, slaná voda do bazénů pouze 0,5 % soli.

Výhody slané vody v bazénu

Slaná voda je skvělým řešením pro osoby, které mají citlivou pokožku a chlór ve vodě jim nedělá dobře. Je vhodná pro alergiky. Blahodárně působí na ekzém i lupénku.

Nejedná se o příliš silnou koncentraci, takže oči vás štípat nebudou. Mimo to ušetříte nějakou tu korunu, nebudete muset totiž utrácet za bazénovou chemii. Údržba slané vody vyjde levněji.

Fotografie: Pixabay

Ne všude je slaná voda vhodná

Slaná voda nesvědčí nerezovým povrchům. V případě zájmu o slanou vodu v bazénu budete muset vyměnit nerezovou ocel za plast nebo titanovou ocel. Nehodí se také do bazénů s plechovými stěnami. Vhodná je pro sklolaminatové kompozitní bazény.

Instalace solonizační jednotky

Pomůže vám buď odborník nebo se můžete pustit do díla sami, pokud si troufáte. Zapotřebí je technologická šachta, kde se solonizační jednotka upevňuje. Výrobce uvádí pokyny krok za krokem.

Správná velikost solonizátoru závisí na velikosti vašeho bazénu. Je dobré vědět, že se nejedná o příliš levnou záležitost. Nicméně z dlouhodobého hlediska se rozhodně vyplatí, jelikož už nebudete muset řešit nákup chemie do bazénu. Mimo to nebudete muset řešit téměř vůbec desinfekci, protože solonizátor funguje neustále.