Bazénová klimatizační jednotka

Bazény jsou příjemným zpestřením pro každého člověka a pořizují si je i běžní „smrtelníci“, jako součást domácího vybavení. Slouží nejen k relaxaci, ale i rehabilitačním účelům.

Ovšem nestačí pouze pořídit si bazén a ten následně naplnit vodou. Bazénová odvlhčovací jednotka je nutnou součástí každé bazénové haly, ať už jde o veřejné či soukromé prostranství.

Bazénová odvlhčovací jednotka

Slouží k dopravě a úpravě vzduchu přiváděného do prostoru haly, kde je bazén umístěn. Nejdůležitější funkcí bazénové odvlhčovací jednotky je jak samotný název prozrazuje, ochrana stavební konstrukce bazénu před nežádoucí kondenzací vzdušné vlhkosti a zajištění optimální teplotní pohody pro všechny uživatele bazénu.

Investujeme-li značné množství financí do toho, abychom si pořídili bazén se všemi jeho výhodami, je přáním každého z nás, aby vydržel sloužit dlouhá léta pokud možno bez problémů. Toho se dá dosáhnout tím, že vsadíme na jistou kvalitu a nepořídíme si levný výrobek za účelem ušetřit – nemuselo by se to vyplatit.

Jak to funguje?

Bazénové klimatizační jednotky slouží pro odvětrávání a odvlhčování středních i velkých bazénů – domácí menší, ale i větší veřejné bazény, hotely, penziony, lázně i aqvaparky. Jejich nespornou výhodou je maximální účinnost zpětného tepla s minimálními nároky. Zvedne-li se v prostoru vlhkost nad nastavenou mez, přejde jednotka do odhlhčovacího režimu.

Nadměrná vlhkost je odváděná v podobě kondenzátu přes sifon do kanalizace. Pro bazénové klimatizační jednotky existuje letní a zimní provoz, kdy mimo jiné navíc zajišťuje i dávku čerstvého vzduchu.

Obrázek: pixabay.com