Úklid koupelny podle zkušených hospodyněk zajistí vždy dokonalý výsledek

Úklid koupelny není nijak populární činností. Jak se dá zvládnout nejenom efektivně, ale také rychle? Dejte na rady a zkušenosti hospodyněk, které s tím mají nejlepší zkušenosti. A co doporučují? Správné postupy, čističe i prevenci.

Sprchový kout

Pokud máte ve své koupelně sprchový kout, tak jistě víte, že se na něm tvoří vodní kámen. Pokud nechcete, aby k tomu docházelo, tak po každém mytí použijte stěrku. Přebytečnou vodu stáhnete a stěny budou stále jako nové.

Ještě u něho zůstaneme. A to v souvislosti s jeho čištěním. Nikdy v něm nenechávejte jakékoliv věci, pokud se ho chystáte čistit. Vždy z něho vše odstraňte. A aby bylo čištění efektivní, použijte klasický ocet s vodou v poměru 1:1.

Baterie a sprchy

Máte problém s vodním kamenem a úklid koupelny se vám v tomto směru nedaří? Pomůže vám teplý ocet, který nastříkejte všude tam, kde se vodní kámen objevuje. A ten není jediným pomocníkem, jelikož stejně tak dobře dokáže působit také šťáva z citronu, nebo kyselina citronová rozpuštěná ve vodě.

Také je třeba jejich povrch i důkladně vyleštit, jelikož jedině tak budou budit dojem, že jsou jako nové. Počkejte, až chromové povrchy uschnou a potom použijte hadříčku z mikrovlákna.

Vany a umyvadla

Ina ty se nesmí zapomenout a úklid koupelny je zahrnuje. I zde se dá použít ocet, nebo citron. Je tu ale ještě jeden čistič, na který se často zapomíná. Jde o obyčejné mléko, které také velmi dobře funguje. Hlavně na nové povrchy, které nechcete poškodit.

Když jsme zmínili určitou šetrnost, myslete na to, jaké nástroje používáte. Na kov v koupelně zapomeňte. Základem jsou utěrky z mikrovlákna a houbičky. Pokud potřebujete něco lepšího, vezměte kartáče, které mají výhradně jenom plastové štětiny.

Toalety

Moc lidí jim nevěnuje pozornost. Přitom jsou líhní bakterií. Základem správného úklidu je eliminovat 4 věci. Je to vodní kámen, je to močový kámen, jsou to běžné nečistoty a jsou to také bakterie. Ideální je vytvořit čisticí směs, kde se zkombinuje ocet, kyselina citronová a také jedlá soda.

S čištěním toalety souvisí i to, že byste ji měli vyčistit jak uvnitř, tak i z vnější strany. Pozornost věnujte také prkénkům, která můžete v případě potřeba demontovat a potom je vyčistit samostatně. Čas od času je dobrý vyčistit také nádržku na vodu, kde o nečistoty a plísně také není nouze.

Pračka

Úklid koupelny by měl zahrnovat i úklid vaší pračky. Nejenom, že ji otřete od prachu a nečistot. Je třeba ji vyčistit i zevnitř. Pokud jde o riziková místa, tak je to především prostor v rámci těsnění – tedy prostor dvířek, kde de guma. Druhým rizikovým místem je dávkovač pracího prášku, kde se ráda objevuje plíseň.

Fotografie: 123RF

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]