Toaletní papír je nutnou součástí každé domácnosti. A je zvykem, že ho v každém případě chceme mít při ruce.
Některé naše zvyky nám připadají tak obyčejné, že jim ani nevěnujeme pozornost. Činnosti provádíme mechanicky, aniž bychom si uvědomovali, jaký dopad mohou mít. Můžeme si vzít jako příklad umístění toaletního papíru v koupelně. U nezbytností pro domácnost je zcela přirozené zajistit, aby byly po ruce. Dokonce se domníváme, že je neintuitivní, že není příliš blízko záchodové míse, nicméně se zdá, že bychom měli tento zvyk, který nás může vystavit zdravotním rizikům, přehodnotit.
Proč je umístění toaletního papíru důležité?
Necháte-li roli toaletního papíru kdekoli v koupelně, vystavujete se bakteriím. Při použití toalety se velmi často stává, že lidé před spláchnutím toalety zapomenou sklopit sedátko. Tím, že uděláte tuto chybu, šplouchnutí způsobené spláchnutím vypustí kapky, které se mohou dostat ke stěnám, podlaze, ale také k roličce toaletního papíru. Tato stříkající voda obsahuje bakterii zvanou Escherichia coli, která může způsobit infekční onemocnění.
To znamená, že pokaždé, když spláchnete, aniž byste sklopili víko, stříkající voda se může dostat až k toaletnímu papíru, a tím ho kontaminovat. Proto se doporučuje vzít to v úvahu při instalaci toaletního papíru ve své koupelně. Ještě opatrnější byste měli být na veřejných toaletách, kde není neobvyklé vidět toaletní papír přímo nad mísou. Kvůli tomu je ještě více vystaven bakteriím. V tomto případě se vyhněte používání dodaného toaletního papíru a upřednostněte osobní ubrousky.
Další předměty umístěné v blízkém okolí toalety
Vzhledem k tomu, že jde o udržování čistoty v koupelně, aby se zabránilo vystavení bakteriím, musíme také věnovat pozornost všem těmto oblastem, kde se mohou hromadit bakterie, jako například držák zubního kartáčku v blízkosti toalety. V okolí držáku zubního kartáčku se rychle hromadí choroboplodné zárodky, což z něj činí třetí nejšpinavější místo ve vaší domácnosti. Chcete-li odstranit nečistoty, vložte ho jednou týdně do myčky nádobí nebo ho očistěte horkou mýdlovou vodou.
Dalším místem jsou kohoutky a madla kohoutků v blízkosti toalety. Když se před mytím rukou dotkneme rukojeti kohoutku, automaticky se tam přemístí škodlivé bakterie. Upřednostňujte proto dezinfekci. Také byste si měli zvyknout utírat je každý den dezinfekčními ubrousky. A dokonce i sprchová hlavice hromadí bakterie, které následně kontaminují vodu. Chcete-li ji očistit, namočte hlavici do misky naplněné destilovaným bílým octem a nechte přes noc uležet. Druhý den ji opláchněte studenou vodou.
Zdroj: Recettesenfamille