Zbavte se zápachu moči z toalety díky tomuto triku, který vás nebude stát ani korunu

Fotografie: dirtyboxface / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Odstranění zápachu moči na toaletě by mělo souviset především s dokonalou hygienou. To zahrnuje mytí WC mísy zevnitř, ale i zvenku, prkénka, stěn a podlahy.

Všude tam se totiž mohou kapičky moči dostat, a tak je nezbytný pravidelný úklid. Když ani to nepomůže, zkuste použít jedlou sodu. Je to jedna z nejúčinnějších látek, má vynikající absorpční schopnosti a dokáže neutralizovat pachy. Dále vyzkoušejte ocet. Ten, kromě čisticích schopností, rovněž pomáhá absorbovat nepříjemný zápach. V případě, že nemáte na záchodě okno, je vhodné, abyste instalovali ventilátor, anebo alespoň rozprašovač esenciálních olejů. Tak totiž zamezíte zápachu, který vznikne bezprostředně po použití toalety.

Se zápachem moči pomůže hřebíček

Kdo dává přednost přírodnímu řešení, může na odstranění zápachu moči a na provonění toalety použít hřebíček. Ten také pohlcuje nepříjemné pachy, a navíc zanechává prostor svěže provoněný. A jak na to? Připravte si asi deset hřebíčků (pochopitelně, že koření; a pro větší účinek ho můžete trochu rozmělnit), 15 lžiček jedlé sody, litr vody a deset kapek esenciálního oleje podle vlastního výběru. Nejlepší zkušenost je s olejem mátovým, citronovým, levandulovým, eukalyptovým, píše web RecettesPlat.

Uvedené ingredience smíchejte v lahvi, dobře protřepejte a pak otevřenou lahvičku umístěte na toaletu. Nejlépe do blízkosti mísy. Když víko nezavřete, bude tento váš domácí hřebíčkový produkt zápach pohlcovat. Připravenou tekutinu můžete také přecedit a vlít do rozprašovače; po použití toalety prostě roztok rozstříknete do prostoru. Tímto způsobem můžete využívat esenciální oleje s trochou vody, a to i bez použití hřebíčku. S hřebíčkem je ovšem domácí osvěžovač vzduchu silnější. A máte-li možnost koupit si přímo hřebíčkový esenciální olej, zkuste to s ním.

Esenciální olej s vodou dejte do rozprašovače
Fotografie: Pixabay

Díky tomuto rychlému triku na čištění záchodu začnete šetřit tisíce korun za drahé prostředky

Na webu GrandmasEasyTricks doporučují, abyste hrstičku hřebíčků vhodili přímo do čisté WC mísy, víko nezavírejte a nechte působit. Toaleta by se měla provonět. Anebo můžete hřebíčky vhodit do záchodu po použití a vše spláchnout. Účinek hřebíčku by se pak měl projevovat rovnou v rourách a zápach z odpadního systému k vám už nepustit. Ale jak už bylo řečeno na začátku, důsledné mytí celého prostoru WC je nezbytné a je zcela ve vašich rukou. Na čištění toalety využijte tablety do myčky, o čemž jsme také na BydlímeÚtulně psali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*