Základní chyby, kvůli kterým vaše koupelna vypadá nevzhledně

Fotografie: Pixabay

Průměrný člověk podle průzkumů stráví v koupelně až hodinu a 42 minut, což je téměř 92 dnů za celý život. Je proto velice přirozené, že chcete, aby pro vás byla koupelna příjemná a útulná. Bohužel existuje mnoho věcí, které mohou snadno zničit zážitek z koupelny a udělat z ní jedinou místnost v domě, kterou nechcete, aby ostatní viděli.

Plastový sprchový závěs

Podle zkušeného designéra interiérů je velice snadné pokazit celkový vzhled sprchovým závěsem. Stačí, když tam máte příliš mnoho ozdob, bláznivých, otravných vzorů nebo cokoli, co vyžaduje zvláštní péči. To všechno je problém.

Plastové závěsy navíc vypadají trochu levně, což kazí celkovou atmosféru místnosti. Nylonové nebo voděodolné tkaniny budou mnohem lepší volbou.

Správná volba umyvadla je také velice důležitá. Máte-li malou koupelnu, jistě tam nemůžete dát velké umyvadlo. To je pochopitelné. Ideálním výběrem pro vás budou varianty, které jsou kulaté a mají hlubší výlevku. Díky tomu si budete moci pohodlně umýt ruce i v malém umyvadle a přitom nebude voda všude okolo ve chvíli, kdy pustíte vodu.

Mnoho barev a nevhodný materiál

Je velice snadné přehnat to s barvami v koupelně. Vzhledem k velikosti místnosti je třeba dávat pozor na barevné schéma. Řekněte ne podivně žlutým a hnědým tónům, protože s nimi bude prostor vypadat špinavě. Za druhé, nebojte se obyčejné bílé. Může to prostor hezky otevřít a například hotely používají čistě bílou, aby podtrhly pocit naprosté čistoty.

S čistotou souvisí i další tip. Rozlučte se s koberci. Koberce obecně nejsou dobrým nápadem do koupelny, protože jsou magnetem na vlhkost a její vedlejší produkty.

Pokud tedy udržujete podlahu čistou, udělejte to samé i s toaletou. Nepotřebujete více míst, která vyžadují čištění, než již máte. Na toaletě je to navíc extrémně nehygienické, takže pokud tam koberce máte, okamžitě je vyhoďte.

Špatné osvětlení

Nikdo nemá rád pobyt v malém a temném prostoru. Ani vaše koupelna takový být nemusí! Profesionální návrháři radí, abyste do osvětlení trochu investovali.

Instalujte několik různých zdrojů osvětlení, aby byla místnost hezká, světlá a zároveň dokonale funkční. S dostatečným množstvím světla se vám zaručeně budou lépe čistit zuby a make-up vám půjde od ruky.

Nedostatek úložného prostoru

Máte na umyvadle více věcí, než je zdrávo? Nebojte, nejste sami. Je to jistě praktické, protože k tomu máte rychlejší přístup, ale zároveň vám jistě už párkrát věci spadly na zem a zvlhly. A to nejhorší je, že to nevypadá vůbec dobře. Uspořádejte svůj chaos do skříněk a všude, kde je to jen možné.

Fotografie: Pixabay

Využít můžete nejen prostor pod umyvadlem, ale také zrcadlové skříňky nebo police. Zvolte cokoli, jen aby bylo vše organizované, spořádané a uklizené. Jedině tak se tam budete cítit dobře.