Pohádkové bydlení nabízí perníková chaloupka, která spojuje magii s moderností v unikátním designu

Fotografie: Depositphotos

Klidné pozastavení v zelené oáze rozsáhlé zahrady – taková je Santarella Perníková chaloupka, věž patřící k pohádkovému komplexu.

I když pohádky do určité míry evokují pocit „středověkého světa“, pokud byste se rozhodli navštívit věž Santarella, ničeho takového se bát nemusíte. I přes svůj unikátní design, díky kterému vypadá, jako kdyby vykročila z Disneyho pohádky, má moderní zázemí.

Sochař s citem pro architekturu

Historie neobvyklé stavby se začala psát v roce 1920, přestože v Tyringham Valley stála už dřív. Objekt, původně sloužící jako mlékárna, si ve zmíněném roce vyhlédl sochař Sir Henry Hudson Kiston a začal si ho přestavovat na své umělecké studio. Jak uvádí SantarellaGardens, při revitalizaci se inspiroval především anglickým venkovem. Výsledkem je pohádkově excentrický soubor budov s přezdívkou Perníková chaloupka, která jinde nemá obdoby.

Kromě velkého ateliéru na pozemku stojí stejně laděná chata a věž, to vše v obklopení rozsáhlé zahrady se spoustou rostlin. Nejvýraznějším rysem celého stavení je pak jednoznačně střecha hlavní budovy, která je tvořená barevným asfaltem nanášeným v několika vrstvách. Tato největší pýcha nicméně představuje pro nemovitost i největší trn v patě, neboť vyžaduje specifickou péči a rekonstrukci.

Věž jako pro princeznu

I přestože má jedinečné ubytování v Santarelle na čas zavřené brány, díky webu 12tomatoes se lze podívat alespoň do odděleně stojící věže. V té bylo ještě donedávna možné se za přibližně 4 500 Kč na noc ubytovat přes platformu AirBnB. Nenápadná věž s tematickými prvky, včetně oken a dveří, se spirálovitou dřevěnou fasádou pak opravdu vypadá jako z pohádky. Podobně jako u chaty v lese, o níž jsme psali na Bydlíme Útulně, i zde skoro očekáváte, že se na prahu potkáte s vílami a skřítky.

Pohádková chata až pro 4člennou rodinu: K tematické atmosféře interiéru přispívá i velký krb

Co se týče interiéru, tak ten rovněž jako exteriér doslova vibruje pozitivní energií. Vybavenost chaty je základní, nicméně dostačuje na několik dní, které by zde chtěl návštěvník trávit. Přízemí je vymezené společnému prostoru – malé kuchyni, obývacímu pokoji a jídelnímu stolku. Točité schodiště pak odděluje patro s manželskou postelí.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]