Pohádková chata až pro 4člennou rodinu: K tematické atmosféře interiéru přispívá i velký krb

Fotografie: Depositphotos

Jaké lepší místo si představit pro kouzelné, malé domky k pronájmu, než právě hluboké lesy kanadské Alberty? Takhle zkrátka vypadá dovolená snů.

Na portálu CozyHomesLife, byla představená útulná chaloupka s rustikálním interiérem. Jde o chatu elfa Elvyna, která je inspirovaná architekturou právě těchto fantazijních bytostí. Nicméně manželé, kteří nabízejí tento prostor k pronájmu, toho postavili mnohem více.

Začalo to domečky pro panenky

Tyson Leavitt společně se svou manželkou založil v roce 2015 společnost, která se zabývala stavbou unikátních a celkem luxusních domečků pro panenky. Ačkoliv preciznost těchto minidomečků si získávala stále větší fanouškovskou základnu, manželé chtěli svou lásku ke světu fantazie sdílet se všemi. A tak se rozhodli investovat do ambiciózního projektu a domečky pro panenky postavit v životní velikosti.

Charmed Resorts se otevřel v roce 2021 a dnes nabízí 14 naprosto unikátních chatek. Ty jsou inspirované příběhy, pohádkami ale i pověstmi. Vyspí se v nich od dvou do šesti osob v závislosti na konkrétní chatě. Najdete zde třeba Perníkovou chaloupku, domek na stromě víly Zvonilky, pirátskou loď, dům Kloboučníka, Rapunzelin domek s věží, svatojánskou chatu nebo dvě elfí obydlí. Pronájem pak stojí v přepočtu necelých 5 000 Kč na noc.

Chata elfa Elvyna

Pro lepší představu, jakou práci si manželé Leavittovi s jednotlivými stavbami dali, je tu již zmíněná elfí chata Elvyn. Do ní se vstupuje nádhernými kruhovými dveřmi, jež vypadají podobně jako ty hobití u tiny house na Bydlíme Útulně. Chata i přes pouhých 18,5 m2 plochy nabídne zázemí pro čtyři osoby, a to na manželské posteli a dvou palandách. Samozřejmou součástí je malá kuchyně se základním vybavením a koupelna.

Místo drahé nemovitosti se mladá žena zabydlela ve svépomocí zařízeném karavanu s osobitým interiérem

Nicméně takovou výbavu lze do určité míry při ubytování považovat za standard. Chata elfa Elvyna ale vyčnívá, co se týče hry s detaily. Jelikož je Elvyn elf spjatý se stromy, chata je vyvedená ve dřevě a příjemných zemitých barvách. K nim potom ladí drobnosti, jako je například tematické zdobení žebříku k palandám či na nábytku. K dokreslení příjemné atmosféry jednoznačně přispívá také velký krb.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]