Osobní stromový projekt manželského páru se proměnil v úspěšnou investici. Stal se z něj hit Airbnb

Fotografie: Peretz Partensky / Creative Commons / Attribution 2.0

Originální stromový dům svému majiteli vydělává tolik, že mohl odejít z práce, a více se tak věnovat své rodině.

Dům na stromě, na který se stojí fronty. Tak by se dal ve zkratce popsat projekt Willa Sutherlanda, který je nyní dostupný na platformě Airbnb. Už za první rok pronajímání Will vydělal přes 30 000 dolarů (asi 659 000 korun), teď po zvýšení cen na 160 až 250 dolarů (asi 3 500 až 5 500 korun) za noc, podle sezóny, je to mnohem více.

Stromový dům k pronajmutí

Většina lidí si v dětství přála mít své vlastní království v korunách stromů. Představa domku na stromě k sobě z nějakého důvodu váže pocit dobrodružství, který ale zůstává vlastní i dospělým. Will Sutherland to neměl jinak, a proto se rozhodl takový domek na stromě postavit. Ne však ve zmenšené podobě pro své děti, ale pro dospělé. Svůj nápad nejen zdokumentoval, ale později především zpeněžil krátkodobými pronájmy přes Airbnb.

Jelikož měl Will stavební zkušenosti, domek si z velké části postavil vlastníma rukama. Pro radu k profesionálům musel pouze tehdy, když potřeboval domek napojit na sítě, popřípadě když vyvstal nečekaný problém. S vybavením interiéru a zútulněním celé stavby Willovi pomohla jeho manželka Sabrina. Výsledkem více než půlroční práce je domek na stromě s kompletním zařízením.

Místo i pro rodinu

Dům stojí stranou, obklopený přírodou. Oněch několik metrů nadmořské výšky je přehrazeno strmějším schodištěm vedoucím přímo ke vstupu. Domek disponuje pouze jednou místností a odděleným sociálním zázemím. Z malé terasy nabízí výhled do zelených korun okolostojících stromů. Spodní část domku je stylově dřevěná a zbývající dvě třetiny maskuje sytě zelená fasáda. Domek tak koresponduje se svým okolím a harmonicky splývá s přírodou.

Uvnitř domku k pronajmutí najdete vpravo za vstupem manželskou postel, ze dvou stran obklopenou okny s výhledem ven. Strop nad ní tvoří plošina s druhou postelí. Dohromady se tu tedy pohodlně může vyspat i čtyřčlenná rodina. Domek má miniaturní kuchyňský koutek s jídelním stolem. A jídlo či káva s takovým výhledem jistě chutná o poznání lépe. Druhý celoprosklený kout pak zabírá malá pohovka se stolkem.

Zdroj: Positive Vibration

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]