Univerzální domácí pomocník, který je k nalezení v každé domácnosti. Usnadněte si práci a ušetřete čas

Fotografie: Depositphotos

Jedlá soda je levný, dostupný a přírodní produkt, který nám může posloužit i na jiných místech naší domácnosti, než je kuchyně. Budete překvapeni, jaký všestranný pomocník se v ní skrývá.

Jedlá soda je produkt, který se běžně používá při pečení. Pomocníkem je ale i během úklidu nebo při péče o naše květiny. Často se její použití doporučuje i v případě trávicích problémů. V našem článku se podíváme na to, jak nám může ušetřit nejen čas, ale i peníze během úklidu domácnosti. Využít ji můžeme skoro v každé místnosti.

Všestranný pohlcovač zápachu

Jedlá soda je známá tím, že udržuje rovnováhu pH v prostředí. Je schopna neutralizovat jak kyseliny, tak zásady. Místo toho, aby nepříjemné vůně pouze překrývala, je schopná je odstranit. Díky svým unikátním vlastnostem si poradí s pachem kyselých okurek, ale třeba také použitých dětských plenek. Pro eliminaci nepříjemných pachů ji ale můžeme použít i na jiných místech.

Fotografie: Freepik

Soda je také výborným pomocníkem při vysávání. Stačí na koberec před vysátím nasypat trochu jedlé sody, zbaví nás totiž nepříjemného zápachu způsobeného zvířaty nebo zbytky jídel. Hodí se také do právě vyprázdněné popelnice nebo do odpadkového koše. Pro prevenci vzniku nepříjemných zápachů ji mnoho hospodyněk umisťuje do ledničky. Stačí malá sklenička sody, kterou budeme pravidelně každé 3 měsíce měnit, a nepříjemné zápachy z naší lednice zmizí.

Účinný pomocník při čištění různých povrchů

Jedlá soda je velmi často využívána jako jemný abrazivní čistič. Pomáhá odstraňovat skvrny z umyvadel, dřezů ale i pracovních desek. Pomáhá nám také v boji s mastnotou. Stačí ji jednoduše nasypat do misky s vodou nebo rovnou na používanou houbičku nebo hadřík a požadovanou plochu s ní očistit. Hodí se například na vyčištění vnitřku naší ledničky. V tomto případě nám postačí malé množství prášku rozpuštěného ve vodě.

Fotografie: Freepik

Poradí si ale i s odolnými skvrnami, které na stole může zanechat například káva. Ty stačí posypat jedlou sodou, nechat pár minut působit a poté jednoduše otřít vlhkou houbičkou nebo hadříkem. Stejným způsobem zvládne odstranit také skvrny od džusu nebo jiných, barevných nápojů. Můžeme si z ní připravit čisticí pastu, ta je skvělým pomocníkem při čištění vnitřku myčky nebo pračky. Dokáže ale eliminovat i zápachem našich bot.

Zdroj: Redakce