Přestaňte za vytápění platit astronomické částky. Díky tomuto triku ohřejete byt mnohem rychleji

Fotografie: BydlímeÚtulně

Ušetřit za vytápění by se měl pokusit každý. Jde totiž jak o vaši peněženku, tak i o životní prostředí. Vyzkoušejte triky, které zaručeně fungují.

Je tu podzim ve své plné kráse, ale s chladnými rány a nocemi. A to znamená, že nastala topná sezona. V chladném bytě nikdo zůstávat nechce, takže se přitápí jak v bytových, tak i v rodinných domech. Možná, že prozatím ne celodenně, ale to přijde a pak se začnou výdaje za topení významně zvyšovat. A to se letos podle předpovědí evropských meteorologů očekává velmi mrazivá zima. Zde je pro vás několik osvědčených a účinných tipů, jak na vytápění ušetřit.

Snižte své výdaje na vytápění

Snížení účtů za vytápění je nutností. Zejména nyní, když ceny energií neustále rostou, a to přesto, že se vás dodavatelé snaží přesvědčit, že vám ceny začali snižovat. Měli byste ve své domácnosti různými metodami snížit tepelné ztráty. I když v průběhu topné sezony už to nebudou žádné velké kroky, zkuste alespoň ty menší, které jsou ale osvědčené. Jde třeba o správné nastavování teplot na radiátorech, prádlo sušte mimo byt, neboť z něj jde vlhkost a chlad.

Utěsněte dveře i okna a ta, která disponují přepínacím systémem, nastavte na zimní období, okna budou těsněji přiléhat k rámu. Na BydlímeÚtulně jsme pro vás sepsali postup, jak přepnout plastová okna na zimní režim. Nezakrývejte radiátory a nevěšte na ně mokré prádlo. To si raději pořiďte sušičku – bude sušit s mnohem vyšším komfortem a nebudete riskovat vznik plísní v bytě. Také se naučte přidávat do pračky při ždímání prádla suchou osušku nebo ručník – přebytečná voda se do nich vsákne a čisté prádlo vyjmete napůl suché.

Nalijte to na radiátor a šetřete tisíce korun za vytápění domácnosti. Budete tak topit efektivněji

Deska s alobalem za radiátory

Tento trik vás nebude skoro nic stát, ale efekt bude mít vysoký – za každý zapnutý radiátor umístěte desku zabalenou do alobalu, radí na webu HomeHowStuffWorks. Normálně teplo z radiátoru částečně ohřívá zeď a částečně stoupá podél okna vzhůru. Lepší ale bude, když se bude od alobalu odrážet a sálat do místnosti. Na výrobu vám postačí kusy kartonu, překližky nebo dřevotřísky.

Desku uřízněte podle velikosti radiátoru. Až ji vyzkoušíte, omotejte ji alobalem, lesklou stranou nahoru. Desku obalte pevně a vzhledně a pak ji umístěte za radiátor. Uvidíte, že budete kohouty na radiátorech minimálně o jeden stupeň stahovat. Na webu KobietaGazeta dávají radu i těm z vás, kteří žádnou desku nemají. Alobal prostě páskou přilepte na zadní stranu radiátoru nebo přímo na zeď.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*