Snadné způsoby, jak oživit mdlý interiér a neutratit za to moc peněz

Po nějaké době zatouží každý ve svém domově něco změnit, nebo zvelebit. Pokud chcete, aby váš interiér změnil tvář, nemusíte utrácet za nákladné vybavení. Postačí pár jednoduchých triků a budete se v domácnosti cítit o dost příjemněji a komfortněji. Inspirujte se těmito tipy a proměňte sny ve skutečnost.

Vyberte fotografiím atraktivnější místo, než je zeď

Standardně se zejména rodinné fotografie umisťují na stěnu ložnice, nebo obývacího pokoje. Své fotografické vzpomínky však můžete zakomponovat do interiéru i jinými způsoby. Dají se například postavit zarámované na skříně, parapety, police.

Při výběru rámečků se můžete kreativně projevit. Možností je si rám na obrázky, či plakáty také vlastnoručně dotvořit. Bílý rámeček třeba přetřete na oblíbenou barvu, namalujete na něj různé obrazce a podobně.

Fotografie můžete mimo jiné pověsit na provázek pomocí kolíčků. Tak vznikne rovněž originální výzdoba interiéru. I zrcadlo lze fotkami oživit. Když jej oblepíte kolem dokola, hned získá domáčtější vzhled.

Přemístěte nábytek a pořiďte si pokojové rostliny

Vzhled interiéru snadno změníte i tak, že pro nábytek zvolíte jiné umístění. Někdy postačí přesunout pouze pár židlí, stůl a místnost dostane zcela nový náboj. Pakliže zatoužíte po větší změně, můžete přestěhovat kompletně celé vybavení v domácnosti.

Fotografie: Freepik

Dalším způsobem, jak šetrně proměnit váš domov, je zakoupení pokojových květin. Nová zeleň vnese do vašeho bytu, či domu pozitivní energii a svěžest. Nemusíte se však omezit pouze na čerstvé rostliny. Do interiéru se hodí i sušené bylinky, které jej ve výsledku i provoní.

Vytvořte si knihovnu a nakupte nové bytové textilie

Obývací pokoj můžete zútulnit i tak, že v něm vytvoříte zcela novou knihovnu, nebo jakýsi čtenářský koutek. Skvěle k tomu poslouží i starší patrová police, v které vyskládáte knihy, časopisy a dekorativní předměty. Pak pomocí ní přepažíte část místnosti (ideálně o okna) a relaxační koutek je hotov.


Máte snad na sedačce již opotřebovaný přehoz a omšelé polštářky? Není nic jednoduššího než zakoupit nové bytové textilie. Odstíny polštářků, povlaků i potahů na křesla a sedačku vybírejte tak, aby k sobě ladily. Pozor ne překombinování vzorů a barev.

Interiér změní i přesunutí lampiček a stolních lamp

Do interiéru můžete zakoupit buď nové lampy a stínidla, nebo přesunout ty stávající. Velice zajímavou atmosféru pak vytvoří žárovky v různorodých barvách. Preferujte spíš teplejší odstíny.

Úvodní Fotografie: Freepik